Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Аневризма

Категорія: 

Аневризма - розширення просвіту'артеріальної судини на обмеженій ділянці внаслідок випинання судинної стінки. Розрізняють також несправжню аневризму, яка являє собою порожнину, що з'єднується з просвітом судини. Розвитку цієї порожнини передує періартеріальна гематома, що утворилася внаслідок поранення артерії. Артеріовенозна аневризма - це сполучення між артерією та розміщеною поряд веною. Зрідка вона трапляється як вада розвитку, частіше буває наслідком вогнепальних поранень.

Клініка аневризми


Основні ознаки справжньої і несправжньої аневризми однакові. В місці її розміщення визначають пульсуючу пухлину круглої, овальної чи іншої форми. Під час пальпації відчуваються пульсація та своєрідне тремтіння, а при аускультації виявляють характерний шум, що нагадує подув вітру. Цей шум підсилюється при систолі серця і послаблюється під час діастоли. При притисканні артерії вище від аневризми він зникає, а після зняття тиску одразу відновлюється. У випадках артеріовенозних аневризм припухлість невелика, вени значно розширені й напружені, шум посилюється під час систоли.
Лікування виключно хірургічне.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus