Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Антифлу

Сагмел, Інк., США


Антифлу

Код: N02BE51

Анальгетики


Інструкція


Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 пакет містить ацетамінофену 160 мг, аскорбінової кислоти 50 мг, хлорфеніраміну малеату 1 мг;

допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, кремнію діоксид, натрію цитрат трьохосновний, крохмаль кукурудзяний, цукроза, титану діоксид (Е 171), кальцію фосфат трьохосновний, барвник FD&C Червоний № 40 (Е 129), добавка малинова смакова.

Лікарська форма.

Порошок.

Назва і місцезнаходження виробника.

САГМЕЛ, Інк., США

1580S.Milwaukee Ave, Suite 415, Libertyville, IL60048, USA

КОНТРАКТ ФАРМАКАЛ КОРПОРЕЙШН, США.

135 Adams Avenue, Hauppauge, New York 11788, USA

Фармакотерапевтична група. Код АТС N02B E51.

Аналгетики та антипіретики.

Ацетамінофен має знеболювальний, жарознижувальний і слабкий протизапальний ефект.

Аскорбінова кислота (вітамін С) як ключовий компонент системи антиоксидантного та імунного захисту підвищує адаптаційні можливості організму, збільшує його опірність до інфекцій. Бере активну участь у регуляції окисно-відновних процесів, в обміні вуглеводів, у синтезі стероїдних гормонів, катехоламінів, у згортанні крові. Підсилює синтез колагену, стимулює процеси регенерації, нормалізує проникність капілярів.

Хлорфеніраміну малеат - блокатор Н1-гістамінергічних рецепторів, чинить проти алергічну дію, усуває ринорею, сльозотечу та свербіж в очах і носі.

Складові препарату метаболізуються незалежно один від одного. Ацетамінофен метаболізується у печінці з утворенням глюкуроніду та сульфату ацетамінофену. Період напів виведення ацетамінофену становить 2-2,5 години. Він подовжується в осіб із захворюваннями печінки. Виводиться ацетамінофен із сечею (85 % разової дози ацетамінофену виводиться протягом 24 годин). Виведення істотно погіршується при порушеннях видільної функції нирок, що може призвести до накопичення в організмі ацетамінофену і продуктів його метаболізму.

Аскорбінова кислота активно всмоктується в тонкому кишечнику. Максимальна концентрація в плазмі після прийому внутрішньо досягається через 4 години. З плазми легко проникає в лейкоцити, тромбоцити і практично в усі тканини. Піддається біо трансформації в печінці, виводиться з організму із сечею: частково в незміненому стані, частково – у вигляді метаболітів.

Хлорфеніраміну малеат метаболізується у печінці. Час напівелімінації становить приблизно 8 годин. Продукти метаболізму і неметаболізована частина препарату виводяться із сечею.

Показання для застосування.

Призначають дітям віком від 2 до 12 років при грипі, гострих респіраторних вірусних інфекціях і застудних захворюваннях для зниження температури тіла, усунення головного і м'язово-суглобного болю, ринореї, чхання, сльозотечі та інших симптомів запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і придаткових пазух.

Протипоказання.

Гіпер чутливість до будь-якого компонента препарату. Ниркова і печінкова недостатність, лейкопенія, значна анемія, вроджені гіпербілірубінемії.

Гіпер чутливість до аскорбінової кислоти, схильність до тромбозів, тромбофлебіт, цукровий діабет.

Дитячий вік до 2 років.

Особливі застереження.

Враховуючи здатність хлорфеніраміну малеату спричинювати сонливість, слід утримувати дітей від діяльності, що вимагає підвищеної концентрації уваги, протягом 4 годин після прийому препарату.

При застосуванні препарату протягом більш тривалого періоду та/або в більших дозах, ніж зазначено в розділі «Показання для застосування», можуть виникнути небажані реакції, пов’язані з надмірним застосуванням компонентів препарату.

Парацетамол. При прийомі високих доз: запаморочення, психомоторне збудження і порушення орієнтації; нефро токсичність (ниркова коліка, інтерстеціальний нефрит, папілярний некроз).

При тривалому застосуванні у великих дозах – а пластична анемія, панцитопенія, агранулоцит оз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцит опенія.

Аскорбінова кислота, як правило, добре переноситься. При тривалому застосуванні у великих дозах не виключений негативний вплив на травний тракт (печія, нудота, блювання, діарея) та сечовидільну систему (утворення сечових, цисти нових та оксалатних каменів). У хворих з нестачею глюкозо-6-фосфат-дигідрогенази кров’яних тілець може спричинити гемоліз еритроцитів.

Подразнення слизової оболонки шлунка, гіпертензія, гіперглікемія, тромбоцит оз, лейкоцитоз.

Підвищена збудливість, порушення сну, поява мікроангіопатій, еритроцитопенія, алергічні реакції.

Діти. Застосовують дітям віком від 2 до 12 років.

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати внутрішньо, незалежно від прийому їжі, попередньо розчинивши вміст пакета в склянці гарячої (не окроп) води. Рекомендована кількість води для розчинення порошку зазвичай становить об’єм, який дитина випиває за один прийом (100 – 200 мл). Разова доза для дітей віком 2-5 років становить вміст 1 пакета, для дітей віком 6-12 років – вміст 2 пакетів. За необхідності повторювати прийом кожні 4 – 6 годин, але не більше 4 пакетів протягом доби. Загальна тривалість лікування не повинна перевищувати 5 днів. Подальше застосування можливе лише під наглядом лікаря.

Передозування.

Обумовлені дією парацетамолу. Симптоми передозування в перші 24 години: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураження печінки може стати явним через 12 – 48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати в енцефалопатію, кому та смерть. Гостра ниркова недостатність з гострим некрозом канальців може розвинутись навіть за відсутності тяжкого ураження печінки. Відмічалась також серцева аритмія. Ураження печінки можливе у дорослих, які прийняли 10 г і більше парацетамолу, та у дітей, які прийняли понад 150 мг/кг маси тіла.

При передозуванні потрібна швидка медична допомога. Застосування метіоніну перорально або ацетилу цистеїну внутрішньо венно можуть виявити позитивний ефект протягом 48 годин після передозування. Необхідно також вжити загально підтримуючих заходів.

Побічні ефекти.

У більшості випадків препарат переноситься добре. Побічна дія, обумовлена складовими препарату, відзначалася рідко, як правило, внаслідок довго тривалого застосування препарату у великих дозах.

Побічні ефекти, обумовлені дією парацетамолу, звичайно виражені слабко.

У деяких хворих можливий прояв побічної дії препарату, а саме:

- шкірний свербіж, висипи на шкірі і слизових оболонках (звичайно еритематозний, кропив’янка), ангіо невротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у т. ч. синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла);

- нудота, біль в епігастрії, підвищення активності «печінкових» ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці, гепатонекроз (дозозалежний ефект);

- анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, болі в серці), гемолітична анемія (особливо для хворих з дефіцитом глюкозо-6-фосфат-дигідрогенази).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Ацетамінофен уповільнює виведення антибіотиків з організму. Гепато- і нефро токсичність ацетамінофену посилюється при комбінуванні з барбітуратами, алкоголем. Тетрацикліни збільшують ризик розвитку анемії і метгемоглобінемії при одночасному застосуванні з ацетамінофеном.

Одночасне застосування препарату зі снодійними, седативними засобами, нейролептиками, транквілізаторами та препаратами, що містять алкоголь, істотно посилює пригнічу вальний вплив хлорфеніраміну малеату на центральну нервову систему.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

В оригінальній упаковці при температурі 15-30 0C у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 5 паперових пакетів, ламінованих фольгою і поліетиленом, що містять порошок, у картонній коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus