Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Бронховітол

-


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина світло-коричневого кольоруіз специфічним запахом;

склад: 100 мл настойки містять: материнки звичайної – 0,75 г, чаполочі пахучої трава – 0,3 г, вівса посівного насіння – 1 г, калини плоди – 1 г, оману кореневища з коренями – 0,1 г;

допоміжні речовини: цукор, спирт етиловий 45 %.

Форма випуску. Настойка.

Фармакологічна група. Засоби, що застосовуються при кашлю та застудних захворюваннях. АТС: R05X.

Фармакологічні властивості. Терапевтична дія препарату зумовлена комбінованим ефектом рослинних засобів, кожен з яких має характерні для нього властивості.

Материнка звичайна, або душинка містить ефірні олії, флавоноїди, аскорбінову кислоту та інші складові. Основні фармакологічні ефекти викликають компоненти ефірної олії - тимол і карвакрол. Материнка, а також тимол стимулюють секрецію бронхіальних залоз, посилюють тонус та перистальтику гладеньких м’язів бронхіол, що призводить до полегшення відхаркування, активнішого видалення мокротиння з дрібних дихальних шляхів, розрідження мокротиння. Материнка має виразну протизапальну, антисептичну, болезаспокійливу дію.

Трава чаполочі пахучої, або зубрівка містить кумарин та деякі ароматичні кислоти, що зумовлюють ефект зменшення густини мокротиння та полегшення відхаркувального процесу.

Насіння вівса посівного застосовується як відхаркувальний засіб завдяки наявності в ньому сапонінів, здатних виявляти омилювальну дію. Це призводить до зменшення густини мокротиння, сприяє полегшеному виділенню його по дихальним шляхам, прискоренню очищення бронхіального дерева від запальних детритів.

Дія калини зумовлена наявністю в її складі флавоноїду астрагал іну, кверцетину, кемпферолу, пеонозиду та ін.

До складу кореневищ з коренями оману (дивосил) входить інулін та інші полісахариди, ефірні олії, сапоніни, які розріджують мокротиння, полегшують відхаркування і зменшують гіперсекрецію слизу в бронхіолах.

Такий комплекс рослинних екстрактів позитивно впливає на запальний процес у бронхіальному дереві, покращує прохідність у великих, середніх тадрібних бронхах, полегшує стан хворих на хронічні обструктивні формитрахеобронхітів.

Показання для застосування. Призначають при гострих та хронічних запальних захворюваннях дихальних шляхів.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим та дітям старшим 14 років по 1 чайній ложці 3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Перед вживанням вміст флакона необхідно збовтати.

Побічна дія. Не виявлена. В окремих випадках можливагіпер чутливість до компонентів препарату. При значному перевищенні рекомендованих доз можуть спостерігатися симптоми пригнічення центральної нервової системи, дихальної та серцево-судинної систем.

Протипоказання. Протипоказано при вагітності, матерям-годувальницям, дітям до 14 років, хворим на алкоголізм, цироз печінки, загальні (гострі та хронічні) захворювання підшлункової залози та печінки, виразку шлунка (фаза загострення), цукровий діабет.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Може підсилювати дію не стероїднихпротизапальних засобів, протимікробних препаратів.

Передозування. При передозуванні може спостерігатися пригнічення центральної нервової системи, симптоми дихальної і серцево-судинної недостатності.

Особливості застосування. З обережністю призначають хворим з індивідуальною підвищеною чутливістю організму до рослинних препаратів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у прохолодному, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. При зберіганні допускається випадання осаду. Термін придатності – 2 роки.

Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus