Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Енат

-


Інструкція


Склад лікарського засобу:

діюча речовина: D-α-токоферил ацетат;

1 капсула містить: вітаміну Е 400 МО (D- α -токоферил ацетат);

допоміжні речовини: олія сої, желатин, гліцерин (85 %).

Лікарська форма. Капсули.

Довгасті прозорі м’які капсули, заповнені маслянистою рідиною жовтого кольору.

Назва і місцезнаходження виробника. Мега Лайфсайенсіз Лтд, Тайланд.

384 Соі 6, Паттана 3 Роуд, Бенгпу Індастріел Істейт, Самутпракарн 10280, Таїланд.

Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітамінів. Токоферол (вітамін Е). Код АТС A11HA03.

Токоферол в організмі підвищує захисні властивості клітинних мембран.

Токоферол потрапляє в кров, головним чином, з лімфою, максимальна концентрація у сироватці досягається через 4 - 8 годин після приймання внутрішньо і за добу знову повертається до попереднього рівня. Токоферол виділяється з жовчю. Оскільки концентрація a-токоферолу в жовчі стабільна, на відміну від концентрації в сироватці, різкі коливання концентрації вітаміну Е в плазмі не відображаються безпосередньо в жовчі.

Показання для застосування. Препарат призначають у комплексній терапії безпліддя, як допоміжну терапію при порушеннях менструального циклу.

Препарат застосовують як допоміжний засіб у випадку, якщо наявні ознаки дефіциту вітаміну Е у терапії захворювань травного тракту, м’язової системи, суглобового апарату, неврологічних захворювань, порушеннях функції залоз внутрішньої секреції, при неповноцінному харчуванні, при захворюваннях печінки, при аліментарній анемії, захворюваннях шкіри, при нейросенсорній туговухості, у складі антиоксидантної терапії.

Протипоказання. Препарат не можна приймати пацієнтам з підвищеною чутливістю до будь-якого з компонентів препарату.

Особливі застереження. Необхідно дотримуватись обережності при застосуванні
вітаміну Е хворими із вираженим кардіосклерозом і при гострому інфаркті міокарда.

- Застосування у період вагітності або годування груддю. Може застосовуватись у період вагітності та годування груддю лише під ретельним наглядом лікаря.

- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами. Не впливає.

- Діти. Не призначають дітям віком до 12 років у дозуванні 400 мг.

Спосіб застосування та дози. Дози підбирають індивідуально, залежно від характеру захворювання. Середня тривалість застосування від 1-3 тижнів до 2-3 місяців. Якщо лікар не призначить інакше, дорослим застосовувати:

- при безплідді, порушеннях менструального циклу (у поєднанні з гормональною терапією) – по 400 мг через день, повторюючи 5 разів, починаючи з 17 дня циклу;

- при ревматоїдних захворюваннях – по 400 мг щоденно впродовж декількох тижнів;

- при первинній м’язовій дистрофії до – 2000 мг на добу, при інших неврологічних показаннях достатньо 400 мг на добу впродовж 30 - 60 днів;

- при аліментарних анеміях – по 400 мг на добу впродовж 10 діб;

- при хронічних гепатитах із загостреннями призначають лікування із щоденною дозою 400 мг протягом декількох місяців;

- при ендокринологічних захворюваннях – по 400 мг щоденно;

- як компонент антиоксидантної терапії застосовують по 400 мг 1 - 2 рази на добу;

Дітям старше 12 років призначають по 400 мг на добу.

Капсулу ковтають цілою, запиваючи достатньою кількістю нейтральної рідини.

Передозування. При пероральному прийомі рекомендованих доз небажані реакції не проявляються. При прийомі високих доз препарату (понад 400 мг на добу впродовж тривалого часу) можливі диспепсія, відчуття втоми, загальна слабкість, головний біль. Також відмічаються креатині нурія, підвищення активності креатинкінази, збільшення концентрації холестерину, три гліцеридів, зниження концентрації тироксину та трийодтироніну у сироватці крові, збільшення вмісту естрогенів та андрогенів у сечі.

Специфічного антидоту не існує, лікування – симптоматичне.

Побічні ефекти. Звичайно препарат переноситься добре, проте при тривалому лікуванні або після прийому великих доз у виняткових випадках можливі розлад травлення, втомлюваність, слабкість, головний біль. Застосування великих доз вітаміну Е може посилити порушення згортання крові, спричинене нестачею вітаміну К.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Вітамін Е полегшує всмоктування і засвоєння вітаміну А та попереджає розвиток авітамінозу А. У дозі понад 10 мг/кг на добу вітамін Е уповільнює терапевтичну дію заліза при призначенні дітям із залізо дефіцитною анемією. У дітей з малою масою тіла при народженні, яким призначають препарати заліза, дефіцит вітаміну Е може спричинити гемолітичну анемію.

Вітамін Е або його метаболіти мають протилежну вітаміну К дію. У хворих, які лікувались пероральними антикоагулянтами, тривале призначення вітаміну Е може спричинити геморагії.

Існують відомості, що вітамін Е може підвищувати ефективність проти судомних засобів у хворих на епілепсію, у крові яких виявлено підвищений вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка. По 3 блістери в пакетику з фольги; по 1 пакетику в картонній упаковці.

Категорія відпуску. Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus