Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Годасал

Др. Р. Пфлегер Хімічна фабрика ГмбХ, Німеччина


Годасал

Код: B01AC06

Онкологічні


Інструкція


Склад лікарського засобу.

Діюча речовина: ацетил саліцилова кислота;

1 таблетка містить 100 мг ацетил саліцилової кислоти;

допоміжні речовини: гліцин, крохмаль кукурудзяний, целюлоза у порошку, ароматизатор лимонний у порошку, сахарину натрієва сіль.

Лікарська форма. Таблетки.

Таблетки білого або жовтувато-білого кольору з слабким лимонним запахом або лимонним зі слабким запахом уксусної кислоти, округлі, двоопуклі з рискою на одному боці.

Назва і місцезнаходження виробника. «Др. Р. Пфлегер Хімічна фабрика ГмбХ» /

(«Dr. R. Pfleger Chemische Fabrik GmbH»).

96045, Бамберг, Німеччина / ( D-96045, Bamberg, Germany).

Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засіби. Антиагреганти.

Код АТС В 01АС 06.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ацетил саліцилова кислота, будучи саліцилатом, входить до групи не стероїдних протизапальних засобів. Ацетил саліцилова кислота – це ефір саліцилової кислоти, яка має знеболювальні, жарознижувальні та протизапальні властивості. Основним механізмом дії є блокада циклооксигенази, що призводить до пригнічення біосинтезу простаноїдів простагландину Е2, простагландину І2 та тромбоксану А2. Ацетил саліцилова кислота здатна суттєво та необоротно інгібувати агрегацію тромбоцитів.

Фармакокінетика. Кислота ацетил саліцилова всмоктується із шлунково-кишкового тракту швидко і повністю. У процесі абсорбції ацетил саліцилова кислота метаболізується до утворення головного метаболіту – кислоти саліцилової. Максимальна концентрація в плазмі з’являється через 10 – 20 хвилин після застосування для ацетил саліцилової кислоти та через 0,3 – 2 години для саліцилатів. Кінетика виведення дозозалежна. Період напів виведення ацетил саліцилової кислоти – декілька хвилин. Період напів виведення саліцилової кислоти – 2 години при прийомі 0,5 г ацетил саліцилової кислоти, 4 години при прийомі 1 г та 20 годин при прийомі 5 г. Зв'язування з білками крові залежить від концентрації; 49-70% для ацетил саліцилової кислоти та 66-98% для саліцилової кислоти. Після введення ацетил саліцилової кислоти саліцилова кислота визначається у спинномозковій та синовіальній рідині. Ацетил саліцилова кислота проникає крізь плацентарний бар'єр та виділяється з грудним молоком. Ацетил саліцилова кислота та ї метаболіти виводяться з організму переважно нирками.

Показання для застосування.

Нестабільна стенокардія, гострий період та після перенесеного інфаркту міокарда, з метою профілактики ре інфарктів та після хірургічних втручань на судинах (в т. ч. після через шкірної транслюмінальної ангіопластики, аортокоронарного шунтування або шунтування периферичних артерій). З метою профілактики транзиторних порушень мозкового кровообігу та інсультів на стадії клінічних передвісників.

Протипоказання.

Препарат не можна застосовувати при:

- підвищеній чутливості до ацетил саліцилової кислоти, інших саліцилатів або до будь-яких компонентів препарату;

- виразковій хворобі шлунка та дванадцяти палої кишки;

- геморагічних станах.

Лікування слід проводити під наглядом лікаря при:

- підвищеній чутливості до інших не стероїдних протизапальних засобів або алергенів;

- пацієнтам з бронхіальною астмою;

- при застосуванні разом з антикоагулянтами (окрім низьких доз гепарину);

- хронічних або рецидивуючих виразках шлунка та дванадцяти палої кишки;

- захворюваннях нирок;

- тяжких порушеннях функції печінки.

В період вагітності та годування груддю препарат можна приймати тільки за рекомендацією лікаря.

Якщо перелічені хвороби та стани виникнуть під час лікування препаратом, слід повідомити про це лікаря.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Таблетки слід проковтнути цілком та запити достатньою кількістю рідини, розсмоктати або розжувати. Не вживати натще.

При лікуванні гострого інфаркту міокарда першу таблетку слід розжувати або розкусити.

Починати лікування препаратом при аортокоронарному шунтуванні необхідно в першу добу після операції.

Препарат призначений для тривалого лікування. Продовження терміну лікування необхідно погодити з лікарем.

Застосування препарату не слід поєднувати з вживанням алкоголю.

Особливі застереження.

У пацієнтів з бронхіальною астмою, сінною гарячкою, поліпами носа або з хронічними інфекціями дихальних шляхів, у хворих з підвищеною чутливістю до знеболювальних та протизапальних засобів Годасал може спричинити напади бронхоспазмів. Це стосується і хворих з підвищеною чутливістю до інших засобів, які спричиняють у них шкірні висипи, свербіж, кропив’янку.

Якщо у пацієнта заплановане хірургічне втручання, йому необхідно повідомити лікаря про те, що пацієнт приймає Годасал.

Препарат не слід застосовувати у вищих дозах або тривалий період, не проконсультувавшись з лікарем.

Препарат не застосовується як знеболювальний засіб.

Застосування в період вагітності або годування груддю.

При застосуванні препарату пацієнтці слід повідомити лікаря про настання вагітності. Не слід застосовувати препарат у першому та другому триместрах вагітності, крім тих випадків, коли користь від застосування переважає ризик. Застосування препарату у третьому триместрі вагітності не допускається у зв'язку з ризиком виникнення ускладнень під час пологів як для матері, так і для дитини.

Невелика кількість саліцилатів виділяється в грудне молоко. Якщо доза препарату перевищує 150 мг/добу, грудне вигодовування слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти.

Дітям та підліткам застосовувати Годасал для лікування захворювань, що супроводжуються гіпертермією, можна тільки під наглядом лікаря та у випадку неефективності іншої терапії. Поява нестримного блювання може бути ознакою синдрому Рея, рідкісного, але потенційно фатального захворювання, яке потребує невідкладної допомоги.

Спосіб застосування та дози.

Рекомендовані дози:

Нестабільна стенокардія: призначають внутрішньо по 100 - 300 мг ацетил саліцилової кислоти на добу. Для кращого засвоєння рекомендовано приймати по 100 мг ацетил саліцилової кислоти, що відповідає 1 таблетці Годасалу на добу.

Гострий період інфаркту міокарда: призначають внутрішньо по 100 - 150 мг ацетил саліцилової кислоти на добу, що відповідає 1 – 1,5 таблетки Годасалу на добу.

Профілактика ре інфарктів: добова доза дорівнює 300 мг ацетил саліцилової кислоти, що відповідає 3 таблеткам Годасалу на добу.

Після хірургічних втручань на судинах ( в т. ч. після через шкірної транслюмінальної ангіопластики, аортокоронарного шунтування або шунтування периферичних артерій ): призначають внутрішньо по 100 - 300 мг ацетил саліцилової кислоти на добу. Для кращого засвоєння рекомендовано приймати по 100 мг ацетил саліцилової кислоти, що відповідає 1 таблетці Годасалу на добу.

Для профілактики транзиторних порушень мозкового кровообігу та інсультів на стадії клінічних передвісників: призначають внутрішньо по 50 - 300 мг ацетил саліцилової кислоти на добу. Для кращого засвоєння рекомендовано приймати по 50 - 100 мг ацетил саліцилової кислоти, що відповідає 0,5 - 1 таблетці Годасалу на добу.

Передозування.

Необхідно диференціювати гостре та хронічне передозування ацетил саліцилової кислоти.

При хронічному передозуванні ацетил саліцилової кислоти найхарактернішими є порушення з боку ЦНС, такі як ступор, запаморочення, нудота (саліцилізм). Основним симптомом гострого передозування є тяжке порушення кислотно-лужного балансу. Навіть при використанні терапевтичних доз можливий розвиток респіраторного алкалозу внаслідок гіпервентиляції. рН крові спочатку залишається нормальним за рахунок екскреції нирками НСО3. При досягненні токсичної дози ниркова екскреція не може більше компенсувати респіраторний алкалоз, рН та концентрація НСО3 в крові знижуються. Рівень РСО2 плазми залишається нормальним. Клінічна картина відповідає такій, як при метаболічному ацидозі, але фактично має місце як респіраторний так і метаболічний ацидоз. Все це призводить до порушення обміну електролітів та великим втратам калію.

Симптоми гострої інтоксикації

Симпоми легкого ступеня гострої інтоксикації:

порушення кислотно-лужного балансу та обміну електролітів (в т. ч. втрата калію), гіпоглікемія, шкірні висипи, шлунково-кишкові кровотечі, гіпервентиляція, відчуття дзвону у вухах, нудота, блювання, розлади зору та слуху, головний біль, запаморочення, порушення свідомості.

Симптоми тяжкого ступеня гострої інтоксикації:

делірій, тремор, диспное, профузне потовиділення, гідропенія, гіпертермія та кома.

При інтоксикаціях з фатальним наслідком основною причиною смерті є зупинка дихання.

Терапія інтоксикації

Методи терапії інтоксикації ацетил саліциловою кислотою залежать від вираженості симптомів, стадії та клінічної картини інтоксикації. Вживають загальні заходи з метою зменшення всмоктування активної речовини, корекції та нормалізації водного та електролітного балансів, відновлення регуляції температури тіла та дихання.

Основна мета лікування – прискорити виведення активної речовини з організму та нормалізувати кислотно-лужний та електролітний баланси. Призначають інфузії бікарбонату натрію та хлориду калію; при необхідності призначають діуретики. У тяжких випадках можна призначити гемодіаліз.

Побічні ефекти.

Біль у ділянці шлунка, незначні шлунково-кишкові кровотечі (мікрогеморагії) є найчастішими побічними явищами; пронос, нудота, блювання – менш частими. В поодиноких випадках можливі шлункові кровотечі та ульцерація, алергічні реакції. В астматиків можливі реакції гіпер чутливості (напади задухи, шкірний висип). Повідомляється про поодинокі випадки порушення функції печінки та нирок, гіпоглікемії, тяжких шкірних реакцій (розвиток мультиформної еритеми). У виключних випадках можливо погіршення запального процесу в зв'язку із системним застосуванням не стероїдних протизапальних засобів. Необхідно негайно повідомити лікаря про виникнення інфекційного процесу або про погіршення симптомів інфекційного захворювання під час застосування Годасалу.

Навіть низькі дози ацетил саліцилової кислоти знижують виділення сечової кислоти і, за певних умов, у осіб, які мають схильність до зниженої екскреції сечової кислоти, спричинити напади подагри. В деяких випадках можливий розвиток анемії при тривалому застосуванні Годасалу, що є наслідком шлунково-кишкової кровотечі. При появі випорожнень чорного кольору пацієнту необхідно негайно звернутись до лікаря.

Запаморочення та шум у вухах можуть бути симптомами передозування, особливо в осіб літнього віку та дітей.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному прийомі Годасал підсилює:

дію антикоагулянтів (похідних кумарину, гепарину);

ризик шлунково- кишкових кровотеч при одночасному застосуванні з глюкокортикостероїдами, вживанні алкоголю;

дію протидіабетичних засобів (похідних сульфанілсечовини);

дію та побічну дію метотрексату;

підвищує концентрацію дигоксину, барбітуратів та солей літію у плазмі крові;

дію та небажані ефекти не стероїдних протизапальних засобів та аналгетиків;

дію сульфаніламідів та препаратів, які застосовують у поєднанні із сульфаніламідами, таких як сульфаметоксазол та триметоприм;

дію трийодтироніну;

дію вальпроєвої кислоти.

Зменшує клінічну ефективність:

антагоністів альдостерону (спіронолактон);

діуретиків (фуросемід);

антигіпертензивних засобів;

урикозуричних препаратів (пробенецид).

Пацієнту слід повідомити лікаря перед тим, як застосовувати Годасал® разом із вищезазначеними препаратами.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері. По 2, 5, 10 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus