Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиГрипомед

ВАТ “Хімфармзавод “Червона зірка”. Україна


Грипомед

Код: N02BE51

Анальгетики


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: вміст капсул являє собою порошок білого з кремуватим відтінком кольору;

склад: 1 капсула містить парацетамолу 200 мг, кофеїну (у перерахуванні на 100 % речовину) 25 мг, хлорфеніраміну малеату (у перерахуванні на 100 % речовину) 2,5 мг, кислоти аскорбінової 150 мг;

допоміжні речовини: кальцію стеарат, тальк, кислота стеаринова, аеросил, полівінілпіролідон низь комолекулярний медичний, крохмаль картопляний, натрію кроскармелоза.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Парацетамол, комбінації без психолептиків.

Код АТС N02В Е 51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат має знеболювальну, жарознижувальну, протизапальну і десенсибілізуючу активність. Механізм дії основної діючої речовини препарату - парацетамолу зумовлений інгібуванням синтезу простагландинів та інших медіаторів болю та запалення переважно у центральній нервовій системі. Кофеїн підсилює та прискорює фармакотерапевтичну дію парацетамолу. Хлорфенірамін, блокуючи гістамінові Н1-рецептори, чинить десенсибілізуючу і аналгетичну дію, зменшує судинно-тканинну проникність слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, усуває свербіж в очах та носі. Аскорбінова кислота має антиоксидантні властивості, сприяє активації імунної системи, підвищує резистентність організму до застудних захворювань.

Фармакокінетика. Парацетамол швидко і практично повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту, переважно верхніх відділів кишечнику. Зв'язування з білками плазми становить 25 %. Метаболізується в печінці з утворенням глюкуроніду та сульфату. Виводиться нирками, в основному у вигляді метаболітів, менше 5 % екскретується у незмінному стані. Кофеїн добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту та рівномірно розподіляється по всіх тканинах організму. Легко проникає крізь гематоенцефалічний бар'єр. У процесі біо трансформації підлягає деметилюванню та окисненню. Виводиться з організму із сечею у вигляді метаболітів, невелика частина (приблизно 8 %) виділяється у незмінному стані. Хлорфенірамін добре адсорбується з шлунково-кишкового тракту, 69-72 % препарату зв'язується з білками плазми. Максимальна концентрація речовини в крові досягається через 2-6 годин. Метаболізується у печінці з утворенням деметилхлорфеніраміну і дидеметилхлорфеніраміну. Виводиться хлорфенірамін та його метаболіти переважно нирками. Аскорбінова кислота добре всмоктується з тонкого кишечнику, легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, потім в усі тканини. Біодоступність становить приблизно 70 %. Зв'язування з білками плазми – 24 %.

Метаболізується переважно у печінці. Виводиться у вигляді метаболітів і частково у незмінному стані, в основному нирками з сечею, а також з фекаліями, потом, грудним молоком.

Показання для застосування. Гострі респіраторні, застудні захворювання, що супроводжуються підвищеною температурою тіла, головним болем, набряком слизової оболонки носа (ринітом), а також алергічний риніт, рино фарингіт.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають внутрішньо дорослим і дітям віком від 12 років: у гострому періоді захворювання – по 2 капсули 2-3 рази на день, у подальшому – по 1 капсулі 2-3 рази на день. Препарат приймають незалежно від прийому їжі, запиваючи невеликою кількістю рідині. Дітям від 7 до 12 років – по 1 капсулі 2-3 рази на день. Курс лікування – 5-7 днів.

Побічна дія. Парацетамол чинить алергічні реакції (шкірний висип, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке), спричиняє нудоту, біль в епігастральной ділянці, при тривалому застосуванні у високих дозах – анемію, гепатотоксичну дію, гемолітичну анемію; кофеїн при тривалому застосуванні може зумовити тахікардію, безсоння; аскорбінова кислота спричиняє алергічні реакції. Також при застосуванні препарату Грипомед можливі сухість слизових оболонок, порушення акомодації, розлад сечовиділення, сонливість.

Протипоказання. Виражені порушення функції печінки та нирок, дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, закрито кутова глаукома, гіпертрофія передміхурової залози, вагітність, період лактації, дитячий вік до 7 років, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Пацієнтам з функціональною недостатністю печінки та нирок передозування парацетамолу може загрожувати ушкодженням печінки та ускладнюватися нирковою недостатністю. Симптоми при передозуванні – нудота, блювання, анорексія, біль у животі, посилення потовиділення. При перевищенні рекомендованих доз парацетамол може спричинити гепатотоксичну дію, в окремих випадках спостерігається тромбоцит опенія, гемолітична анемія. Лікування симптоматичне. Промивання шлунка. Обов’язково звернутись до лікаря.

Особливості застосування. Препарат застосовують з обережністю особам із захворюваннями печінки. Під час лікування не слід займатися діяльністю, що потребує підвищеної уваги, швидких психічних і рухових реакцій.

Щоб уникнути токсичного ураження печінки при застосуванні препарату пацієнтам слід уникати вживання алкоголю. Не слід призначати препарат пацієнтам з хронічним алкоголізмом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Слід враховувати можливість взаємодії між даним препаратом та іншими засобами: при одночасному застосуванні барбітуратів (фенобарбітал, беласпон та ін.), антидепресантів (амітриптилін, флуоксетин та ін.), а також прийомі алкоголю значно підвищується ризик негативного впливу на печінку. Препарат посилює ефект засобів, що пригнічують центральну нервову систему (аміназин, діазепам, імован та ін.). Одночасне застосування з кортикостероїдами (триамцинолон, дексаметазон та ін.) підвищує ризик розвитку глаукоми у генетично схильних хворих. Тривалий прийом проти судомних засобів (мідокалм, тизанідин та ін.) може знизити ефективність препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 капсул в блістері. По 2 блістери в пачці з картону.

Виробник. ВАТ “ХФЗ “Червона зірка”.

Адреса: Україна, 61010, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Тел/факс (057) 733-10-96.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus