Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Кардонат

Спільне українсько-іспанське підприємство Сперко Україна


Кардонат

Код: A11JCATС-код

Вітаміни та мінерали


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: порошок від білувато-жовтого до світло-оранжевого кольору із темними та/або білими вкрапленнями;

склад: 1 капсула містить кобамаміду (дибенкосиду, коферменту В12) - 1 мг, кокарбоксил ази (хлориду) (коферменту В1) - 50 мг, піридоксал-5-фосфату (коферменту В6) - 50 мг; карнітину хлориду - 100 мг, лізину гідро хлориду - 50 мг;

допоміжні речовини: тальк, аеросил.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни в комбінації з різними речовинами.

Код АТС А 11J C.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Кардонат є комбінованим препаратом, дія якого зумовлена синергічними ефектами компонентів, що входять до його складу. L-карнітин – триметиламонієве (бетаїнове) похідне g-аміно-b-гідроксимасляної кислоти, належить до засобів з анаболічною дією. Синтезується в печінці, нирках та центральній нервовій системі з амін окислот лізину та метіоніну за участю заліза та аскорбінової кислоти, в плазмі крові знаходиться у вільній формі та у формі ацилкарнітинових ефірів. Карнітин є головним коф актором і регулятором метаболізму жирних кислот у міокарді, печінці та скелетних м`язах, є єдиним переносником довго ланцюгових жирних кислот у мітохондрії, де відбувається їх бета-окиснення до ацетил-КоА, який є субстратом для утворення АТФ у циклі Кребса. Сприяє виділенню з цитоплазми метаболітів і токсичних речовин, покращує метаболічні процеси. В умовах нормального кисневого забезпечення переводить метаболізм клітин на окиснення жирних кислот як найбільш енергоємного субстрату, а в гіпоксичних умовах L-карнітин виводить токсичні метаболіти жирних кислот із мітохондрій, переводячи метаболізм клітини на окиснення глюкози, здійснюючи таким чином антигіпоксичну дію. Підвищує працездатність, прискорює ріст, спричиняє збільшення маси м'язів та зменшення маси жирової тканини за рахунок лі політичної дії, зменшує периферійну дію тиреоїдних гормонів, сприяє нормалізації основного обміну при гіпертиреозі. Зменшує симптоми фізичної і психічної втоми, виявляє нейро-, гепато- та кардіопротекторну дію, проявляє анти ішемічну дію, сприяє обмеженню інфарктної зони, покращує процеси передачі нервового імпульсу у синапсах та аксонах шляхом збільшення синтезу холіну та ацетилхоліну, глутамінової кислоти, зменшує концентрацію аміаку у нервовій тканині, стимулює клітинний імунітет. Усуває функціональні порушення нервової системи у хворих із хронічними інтоксикаціями, у тому числі алкогольного генезу, пом'якшує перебіг синдрому абстиненції, гальмує дистрофічні зміни сітківки. Карнітин виявляє антикетогенну дію, зменшуючи продукцію кетонових тіл із вищих жирних кислот.

Лізин – незамінна амін окислота, бере участь у всіх процесах асиміляції і росту, сприяє осифікації і росту кісткової тканини, стимулює мітоз клітин, покращує овогенез та сперматогенез, проявляє пряму противірусну дію на віруси простого герпесу.

Коензим вітаміну В12 (кобамамід) має анаболічну активність, активує обмін вуглеводів, білків і ліпідів, бере участь у синтезі лабільних метильних груп, в утворенні холіну, метионіну, нуклеїнових кислот, креатину, сприяє накопиченню в еритроцитах сполук із сульфгідрильними групами. Як фактор росту стимулює функцію кісткового мозку, що необхідно для норм обласного еритропоезу. Кобамамід сприяє нормалізації порушених функцій печінки і нервової системи, справляє антикетогенну дію, активує систему згортання крові, у високих дозах спричиняє підвищення активності тромбопластину і протромбіну.

Коензим вітаміну В1 (кокарбоксил аза) виявляє регулюючу дію на обмінні процеси в організмі. Особливо важливу роль відіграє у вуглеводному і жировому обміні, насамперед в окиснювальному декарбоксилюванні кетокислот (піровиноградної, a-кетоглутарової тощо), а також у пентозофосфатному шляху розпаду глюкози. Знижує в організмі рівень молочної і піровиноградної кислоти, покращує засвоєння глюкози, трофіку нервової тканини, проявляє кардіопротекторну дію.

Коензим вітаміну В6 (піридоксал-5-фосфат) відіграє важливу роль в обміні речовин, необхідний для нормального функціонування центральної і периферійної нервової системи. Є коферментом великої кількості ферментів, що діють на неокиснювальний обмін амін окислот (процеси декарбоксилювання, пере амінування тощо). Бере участь в обміні триптофану, метіоніну, цистеїну, глутамінової та інших амін окислот. Має велике значення для обміну гістаміну як коензим гістамінази, сприяє нормалізації ліпідного обміну, збільшує кількість глікогену у печінці, покращує її детоксикуючі властивості. Катаболізує нейром’язові процеси, які особливо важливі в дитячому віці при затримці розумового та фізичного розвитку, при хронічній стомлюваності та астенії.

Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання для застосування. Регуляція порушеного вуглеводного, білкового і жирового обміну, в тому числі вроджені генетичні аномалії метаболізму вищих жирних кислот; відставання в розумовому і фізичному розвитку у дітей (гіпотрофія, анорексія, затримка росту, астенія); фізичне і розумове перенапруження, у тому числі у спортсменів, зниження працездатності (м’язова дистрофія, атонія); анорексія у дорослих унаслідок нервового та фізичного перенапруження; ішемічна хвороба серця (у складі комбінованої терапії стенокардії, інфаркту міокарда), хронічна серцева недостатність (у складі комбінованої терапії), метаболічні кардіопатії, у тому числі дисгормональні; бронхіальна астма і хронічне обструктивне захворювання легенів (як імуномодулятор у складі комбінованої терапії); у складі комбінованої терапії синдрому алкогольної залежності, у тому числі при абстиненції; у складі комбінованої терапії гострих і хронічних порушень мозкового кровообігу (мозкові інсульти і хронічна недостатність мозкового кровообігу, дисциркуляторна енцефалопатія); гіпертиреоз; захворювання печінки (гепатити, цирози); печінкова і ниркова недостатність (у складі комбінованої терапії); периферійні неврити, невралгії, радикулопатії; стани, що потребують покращення вуглеводного і жирового обміну; залізо дефіцитна і В12-дефіцитна анемія (у складі комбінованої терапії); гестози вагітних; фетоплацентарна недостатність і затримка внутрішньо утробного росту плода; астенічний синдром, стан реконвалесценції після перенесених соматичних та інфекційних захворювань, в після операційний період; ацетонемічні синдроми різного генезу; для покращання осифікації у комплексній терапії остеопорозу та переломів кісток; гіпергомо цистеїнемія; як засіб замісної терапії карні тином при гемодіалізі; попередження та лікування нейропатій та енцефалопатій, обумовлених застосуванням протитуберкульозних засобів групи похідних ГІНК (ізоніазид).

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 15 років Кардонат призначають по 1-2 капсули 3 рази на день після їди. Дітям віком 5–15 років призначають по 1 капсулі 2 рази на день. Дітям від 1 до 5 років рекомендується прийом вмісту 1 капсули 1 раз на день, що попередньо розчиняється в 50-100 мл будь-якого фруктового соку або солодкої води. При анорексії препарат застосовують за 15-20 хвилин до прийому їжі. При утрудненні ковтання капсули (діти, пацієнти в після операційний період, особи, що перенесли інсульт, інфаркт міокарда тощо) допускається розчинення перед прийомом вмісту капсули в соці або солодкій воді. Середня тривалість курсу лікування становить від 3 тижнів до 3 місяців.

Побічна дія. Препарат зазвичай добре переноситься, але зрідка, як правило при індивідуальній підвищеній чутливості, можуть відмічатися шкірний свербіж, здуття живота, біль в епігастральній ділянці чи печія, розлади випорожнення, часте серцебиття.

Протипоказання. Гіпер чутливість до компонентів препарату, злоякісні новоутворення.

Дитячий вік до 1 року.

Передозування. Можливі тахікардія, диспептичні розлади, збудження, підвищення або зниження артеріального тиску, що зникають після відміни препарату і не потребують проведення лікувальних заходів.

Особливості застосування. Не слід перевищувати дози препарату, що рекомендуються.

Вагітність і лактація. Препарат широко застосовується у вагітних у комплексному лікуванні гестозів та фетоплацентарної недостатності. За час застосування препарату негативних впливів на матір та плід не зареєстровано.

Вплив на здатність керувати автомобілем та механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем та механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні із леводопою може зменшуватись її терапевтична активність за рахунок взаємодії із піридоксалем. Кардонат може потенціювати дію гіпотензивних засобів, серцевих глікозидів, периферійних вазодилататорів, інсуліну та інших гіпоглікемізуючих засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від +15°С до +25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 2 роки. Кінцевий термін придатності зазначений на упаковці після слів “Застосувати до...”

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 30 і 60 капсул в пластмасових контейнерах та картонних пачках.

Виробник. Спільне українсько-іспанське підприємство Сперко Україна.

Адреса. 21027, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25.

Тел. +38(0432)523036. E-mail: trade@sperco.com.ua
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus