Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Комплекс В1 В6 В12

ЗАТ “Лекхім-Харків”. Україна


Інструкція


Склад.

Діючі речовини: тіаміну гідро хлорид (вітамін В1), піридоксину гідро хлорид (вітамін В6), ціанокобаламін (вітамін В12);

1 мл| розчину містить тіаміну гідро хлориду 50 мг, піридоксину гідро хлориду 50 мг, ціанокобаламіну 500 мкг;

1 ампула містить тіаміну гідро хлориду 100 мг, піридоксину гідро хлориду 100 мг, ціанокобаламіну 1 мг;

допоміжні речовини: лідокаїну гідро хлорид, спирт бензиловий, натрію полі фосфат, калію фериціанід, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Вітамін В1 у поєднанні з вітаміном В6 і/або В12.

Код АТС A11D B.

Клінічні характеристики.

Показання. Симптоматична терапія захворювань нервової системи різного походження: неврити, невралгії, полінейропатії (діабетична, алкогольна), міалгії, корінцеві синдроми, ретробульбарні неврити, герпетичні ураження (оперізувальний герпес), парези лицьового нерва, системні неврологічні захворювання, зумовлені доведеним дефіцитом вітамінів В1, В6 та В12.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату; тяжкі та гострі форми некомпенсованої серцевої недостатності; період вагітності та годування груддю; дитячий вік.

Спосіб застосування та дози.

Препарат вводять повільно глибоко у м'яз. У тяжких випадках захворювання і при гострому болю для швидкого підвищення рівня вітамінів у крові призначають по 2 мл| 1 раз на добу. Після стихання загострення та при легких формах захворювання призначають по 2 мл 2-3 рази на тиждень. Курс лікування триває не менше 1 місяця.

Побічні реакції. Препарат добре переноситься, побічні реакції розвиваються рідко. При дуже швидкому введенні можливі скороминущі системні реакції (запаморочення, нудота, аритмія, брадикардія, підвищена пітливість, судоми). Алергічні реакції: шкірні висипання і/або свербіж, утруднене дихання, набряк Квінке, анафілактичний шок.

Передозування. Симптоми: посилення проявів побічної дії - виражені запаморочення, нудота, аритмія, брадикардія, підвищена пітливість, судоми Лікування: симптоматична терапія.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Безпека застосування комплексу вітамінів В у високих дозах при вагітності та у період годування груддю не доведена. Щоб уникнути можливої несприятливої дії на плід або дитину, не рекомендується призначати препарат у період вагітності; за необхідності застосування в період лактації годування груддю слід припинити.

Діти. Безпека застосування препарату у дітей не доведена. Оскільки розчин містить бензиловий спирт, препарат не можна застосовувати у дітей.

Особливості застосування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Немає ніяких застережень щодо призначення водіям транспортних засобів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Ефект піридоксину може знижуватись при одночасному застосуванні з циклосерином, пеніциламіном, епінефрином, норепінефрином, сульфаніламідами.

Піридоксин несумісний з препаратами, які містять леводопу, оскільки при одночасному застосуванні посилюється периферичне декарбоксилювання леводопи і, таким чином, знижується її антипаркінсонічна дія.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Комбінований вітамінний препарат, який містить комплекс вітамінів групи B (тіаміну гідро хлорид, піридоксину гідро хлорид, ціанокобаламін).

Вітаміни групи В чинять нейротропну дію, виявляють сприятливий вплив на запальні і дегенеративні захворювання нервів та рухового апарату. Разом з участю в регуляції вуглеводного, білкового та ліпідного обміну в клітині тіамін (вітамін B1), піридоксин (вітамін B6) та ціанокобаламін (вітамін В12) регулюють проведення нервового імпульсу, є коф акторами багатьох ферментів, які діють у клітинах нервової тканини; беруть участь у декарбоксилюванні, в дез- та пере амінуванні амін окислот, у синтезі нейромедіаторів (допамін, норадреналін, адреналін, гістамін, гамма-аміномасляна кислота). Препарат стимулює регенерацію нервової тканини, покращує кровопостачання, у великих дозах чинить аналгетичну дію.

Фармакокінетика. Після внутрішньом'язового введення тіамін (В1) швидко надходить у кров. Через 15 хв після введення у дозі 50 мг концентрація тіаміну в крові становить 484 нг/мл. У тканинах розподіляється нерівномірно: вміст у лейкоцитах - 15%, в еритроцитах – 75%, у плазмі – 10%. Проходить через гематоенцефалічний бар'єр та плаценту, виявляється в грудному молоці. Основними метаболітами тіаміну є тіамінокарбонова кислота, пірамін та деякі невідомі метаболіти. Із всіх вітамінів зберігається в організмі в найменших кількостях, вміст у дорослих становить майже 30 мг: 80% - у вигляді тіаміну пірофосфату, 10% - тіаміну три фосфату, 10% - тіаміну моно фосфату. Виводиться із сечею, період напів виведення трифазовий, загалом становить 2 доби.

Піридоксин (В6) після внутрішньом'язового введення швидко включається у системний кровотік, розподіляється у всьому організмі та після фосфорилування включається в метаболізм. Проходить крізь плаценту та виявляється в грудному молоці. Депонується в печінці і окиснюється до 4-піридоксинової| кислоти, яка виводиться із сечею максимум через 2-5 годин після введення. У організмі дорослого міститься 40-150 мг піридоксину, його щоденна швидкість елімінації становить приблизно 1,7-3,6 мг при швидкості заповнення 2,3-2,4%.

Ціанокобаламін (В12) після внутрішньом'язового введення утворює транспортні білкові комплекси, які швидко абсорбуються печінкою, кістковим мозком та іншими органами. Надходить у жовч, бере участь у кишково-печінковій циркуляції, проникає крізь плацентарний бар'єр.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червоного кольору.

Несумісність. Тіамін повністю розпадається в розчинах з рН більше 3 або в розчинах які містять сульфіти; несумісний з окиснювальними та редукуючи ми речовинами, хлоридом ртуті, йодидами, карбонатами, ацетатами, таніновою кислотою, залізо-амоній-цитратом, фенобарбіталом натрію, рибофлавіном, бензилпеніциліном, декстрозою. Мідь прискорює розпад тіаміну.

Ціанокобаламін несумісний із солями важких металів. Інші вітаміни ін активуються у присутності продуктів розпаду вітамінів В.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 15 º С.

Упаковка. По 2 мл в ампулах, по 5 ампул у пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. ЗАТ «Лекхім-Харків».

Місцезнаходження. Україна, 61115, м. Харків, вул. 17 – го Парт’їзду, 36.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus