Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиКомплевіт

ЗАТ “Київський вітамінний завод”. Україна


Інструкція


Склад лікарського засобу:

діючі речовини:

1 капсула містить: аскорбінової кислоти (вітаміну С) 100 мг, тіаміну гідро хлориду (вітаміну В1) 15 мг, рибофлавіну (вітаміну B2) 15 мг, піридоксину гідро хлориду (вітаміну B6) 10 мг, ціанокобаламіну (вітаміну B12) 0,002 мг, фолієвої кислоти 0,25 мг, нікотинаміду 50 мг; кальцію пантотенату 25 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль картопляний, магнію стеарат або кальцію стеарат.

Лікарська форма. Капсули тверді.

Капсули тверді желатинові № 0 з кришечкою і корпусом оранжевого кольору. Вміст капсул – порошок жовто-оранжевого кольору зі специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника.

ВАТ «Київський вітамінний завод».

04073, м. Київ, вул. Копилівська, 38. Web-сайт: www.vitamin.com.ua.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни. Полівітамінні комплекси без добавок.

Код АТС А 11В А.

Фармакологічні властивості. Комплевіт – полівітамінний препарат.

Дія препарату визначається властивостями водорозчинних вітамінів групи В та вітаміну С, що входять до його складу і є складовими ферментних систем; активно впливають на різні функції організму: регулюють енергетичні та обмінні процеси в організмі, нормалізують роботу органів і систем, прискорюють процеси регенерації тканин, підвищують працездатність організму при психічному і фізичному навантаженні, сприяють підвищенню опірності організму інфекційним захворюванням, адаптації до стресу.

Вітамін В1 нормалізує функціональну активність нервової, серцево-судинної і травної систем.

Вітамін В2 грає важливу роль у білковому, жировому і вуглеводному обміні, бере участь у підтримці нормальної гостроти зору, нормалізує функції шкіри.

Вітамін В6 необхідний для регенерації шкірних покривів і клітин печінки, відновлення роботи нервової системи, поліпшує жировий обмін при атеросклерозі.

Кислота фолієва, крім антианемічного впливу у період вагітності, захищає плід від впливу тератогенних факторів, бере участь в обміні і синтезі аміно- і нуклеїнових кислот.

Вітамін РР є специфічним протипелагричним засобом, поліпшує вуглеводний обмін.

Кальцію пантотенат відіграє важливу роль у процесах окиснювання, бере участь у вуглеводному і жировому обміні, у синтезі ацетилхоліну, що бере участь у передачі нервових імпульсів.

Вітамін В12 впливає на процеси нормального дозрівання всіх клітин організму, особливо клітин крові і печінки, позитивно впливає на роботу нервової системи і печінки.

Вітамін С відіграє важливу роль у регулюванні окисно-відновних процесів, вуглеводного обміну, зсідання крові, регенерації тканини, нормальної проникності капілярів, утворенні стероїд-них гормонів і складових сполучної тканини, сприяє підвищенню опірності організму інфекційним захворюванням.

Препарат добре всмоктується в травному тракті, продукти його обміну виводяться з організму переважно з калом і сечею.

Показання для застосування. Лікування гіпо- і авітамінозі в, спричинених недостатнім надходженням або підвищеною потребою у вітамінах: стреси, хронічні захворювання, у період підвищених розумових і фізичних навантажень, у періоди вагітності та годування груддю, для поліпшення обміну речовин і загального стану всіх вікових груп, при активному занятті спортом, у період відновлення після тяжких захворювань, після антибіотико- та хіміотерапії, до і після хірургічних операцій, при нерегулярному та одноманітному харчуванні, у комплексному лікуванні хворих на атеросклероз, ішемічну хворобу серця та із захворюваннями печінки.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, дитячий вік до 14 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Препарат містить лактозу, що треба враховувати у разі спадкової непереносимості або порушення її засвоєння. Не рекомендується застосування з іншими полівітамінними препаратами для уникнення передозування та розвитку побічних ефектів.

Особливі застереження. Можливе забарвлення сечі в жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється присутністю у препараті рибофлавіну.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Під час вагітності або годування груддю препарат приймають за тією ж схемою, що і в інших випадках.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами. Немає посилань на те, що препарат може мати негативний вплив при керуванні автомобілем або роботі зі складною технікою.

Діти. Препарат у даній лікарській формі не застосовують дітям віком до 14 років.

Спосіб застосування та дози.

Комплевіт приймають під час їди, запиваючи достатньою кількістю води.

Дорослим і підліткам старше 14 років призначають по 1 - 2 капсули 1 раз на день, курс лікування – 20 днів. При необхідності через 2 місяці проводять повторний курс.

Передозування. При значному перевищенні терапевтичних доз препарату, недотриманні рекомендованих схем лікування можуть розвиватися нудота, блювання, розлади функції кишечнику (діарея). У випадках передозування необхідно зробити промивання шлунка, прийняти активоване вугілля; у подальшому лікування симптоматичне.

Побічні ефекти. Рекомендовані дози зазвичай добре переносяться. У деяких осіб можуть виникати побічні ефекти. Можливі побічні реакції:

шлунково-кишкові розлади: можливі легкі оборотні шлунково-кишкові розлади, диспепсичні явища, шлунковий дискомфорт, нудота, блювання, діарея. Щоб їм запобігти, не слід застосовувати препарат до їди;

порушення з боку імунної системи: в осіб із підвищеною чутливістю до компонентів препарату можливі алергічні реакції, дуже рідко – анафілактичний шок;

порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини: у дуже рідких випадках можливі шкірні висипи, кропив’янка, відчуття свербежу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Препарат може застосовуватись у комплексній терапії з препаратами для лікування основного захворювання (коронаролітики, гіпотензивні, заспокійливі, протизапальні засоби, гепатопротектори, антибіотики, бронхо- і муколітики тощо).

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 15 до 25 º С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 капсул у блістері; по 2 блістери у пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus