Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Лугаколд

-


Лугаколд

Код: N02BE51

Анальгетики


Інструкція


Загальна характеристика.

основні фізико-хімічні властивості: порошок білого з кремуватим відтінком кольору. Розчин порошку має фруктовий запах;

склад: 5 г порошку містить парацетамолу– 0,750 г, фенілефрину гідро хлориду– 0,010 г, кислоти аскорбінової –0,060 г;

допоміжні речовини: цукор-рафінад або сахароза, цукор молочний, крохмаль картопляний, аспартам, кислота лимонна або харчова, полівінілпіролідон, полі етиленгліколь - 4000, ароматизатор апельсиновий.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС: N02В Е 51.

Фармакологічні властивості. Препарат має знеболювальну, жарознижувальну, протизапальну, судинозвужувальну активність. Механізм дії основної діючої речовини препарату - парацетамолу обумовлений інгібіюванням синтезупростагландинів та інших медіаторів болю та запалення переважно у центральній нервовій системі. Фенілефрин - a-адреноміметик чинить судинно звужувальну дію, сприяючи усуненню набряку слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і придаткових пазух, зменшенню ринореї, сльозотечі і нормалізації носового дихання. Аскорбінова кислота має антиоксидантні властивості, сприяє активації імунної системи, підвищує резистентність організму до простудних захворювань.

Фармакокінетика. Парацетамолшвидко і практично повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту, переважно верхніх відділів кишечнику. Зв’язування з білками плазми складає 25%. Метаболізується в печінці з утворенням глюкуроніду та сульфату. Виводиться нирками, в основному у вигляді метаболітів, менше 5% екскретується у незмінному стані. Фенілефрин слабко абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Біотрансформується у печінці і шлунково-кишковому тракті. Виводиться нирками увигляді метаболітів. Аскорбінова кислота добре всмоктується з тонкого кишечнику, легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, потім у всі тканини. Біодоступність становить приблизно 70%. Зв’язування з білками плазми – 24%. Метаболізується переважно у печінці. Виводиться у вигляді метаболітів ічастково у незмінному стані, здебільшого, нирками з сечею, а також з фекаліями, потом, грудним молоком.

Показання для застосування. Гострі респіраторні застудні захворювання, що супроводжуються підвищеною температурою тіла, головним болем, набряком слизової оболонки носа (риніт).

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим та дітям старшім 12 років по 1 пакету 3-4 рази на добу. Дітям від 6 до 12 років препарат застосовують, як правило, по 1/3-1/2 пакета 1-3 рази на добу. Вміст пакета розчиняють в 100 мл гарячої води (близько 600С) безпосередньо перед вживанням. Курс лікування – до 5-7 днів.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (шкірний висип, свербіж, кропив’янка), нудота, головний біль, незначне підвищення артеріального тиску, підсилення серцебиття, порушення сну.

Протипоказання. Виражені порушення функції печінки та нирок, дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворювання крові, важка артеріальна гіпертонія, шлуночкова тахікардія, тиреотоксикоз, одночасний прийом антидепресантів або бета-адреноблокаторів, одночасний прийом інгібіторів МАО таперіод 14 діб після їх відміни, вагітність, період лактації, вік до 6 років, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. При перевищенні рекомендованих доз може спостерігатися гепатотоксична дія, шлуночкова екстрасистолія; у рідких випадках– тромбоцит опенія, гемолітична анемія. Симптоми при передозуванні – нудота, блювання, анорексія, біль у животі, підсилення потовиділення, відчуття важкостіу голові і кінцівках, підвищення артеріального тиску. Рекомендується промивання шлунка та симптоматичне лікування (прийом гіпотензивних засобів), а також прийом препаратів донорів SH-груп (ацетил цистеїну, метил урацилу).

Особливості застосування. Препарат застосовують з обережністю в осіб, схильних до підвищення артеріального тиску, а також з захворюваннями печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному призначенні барбітуратів, трициклічних антидепресантів, а також прийомі алкоголю значно підвищується ризик гепатотоксичної дії. Тривалий прийом проти судомних засобів може знизити ефективність парацетамолу.

Умови та термін зберігання. У сухому захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище +25 оС. Термін зберігання – 1 рік.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus