Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Медаксон

Медокемі Лтд, Кіпр


Медаксон

Код: J01DA13

Протимікробні


Інструкція


Склад: 1 флакон містить цефтриаксону натрію в перерахуванні на цефтриаксон 1 г.

Лікарська форма. Порошок для приготування розчину для ін`єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування.

Код АТС J01D A13.

Клінічні характеристики.

Показання. Призначають для лікування інфекцій, спричинених чутливими до дії препарату мікро організмами, таких як пневмонії; інфекції сечовивідних шляхів, нирок, цистити та простатити; інфекції вуха, горла, носа; септицемія; менінгіт бактеріальний, включаючи профілактику менінгококового менінгіту; інфекції шкіри; уретральна та церві кальна гонорея; інфекційно-запальні захворювання органів черевної порожнини та малого таза, перитоніти; інфекції у хворих з ослабленим імунітетом.

Протипоказання. Не слід призначати Медаксон при захворюваннях печінки, нирок, при підвищеній чутливості до цефалоспоринів і пеніциліні в, при вагітності та у період годування груддю.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньом’язово або внутрішньо венно (у вигляді інфузії або повільної ін’єкції) виключно в умовах стаціонару. Перед введенням препарату необхідно провести шкірний тест на чутливість до антибіотика та лідокаїну.

Для внутрішньом’язової ін’єкції розчиняють 1 г в 3,5 мл 1 % розчину лідокаїну. Вводять глибоко в сідничний м`яз. Рекомендується вводити не більше 1 г препарату в одне місце. Не допускається розчин лідокаїну вводити у вену.

Для внутрішньо венної ін’єкції 1 г препарату необхідно розчинити в 10 мл стерильної води для ін’єкцій і вводити повільно, протягом 3-5 хв.

Для внутрішньо венного краплинного введення 2 г препарату розчиняють у 40 мл 0,9 % розчину натрію хлориду або 5-10 % розчину глюкози. Інфузію виконують протягом не менше ніж 30 хв.

Звичайно дорослим і дітям віком від 12 років вводять по 1-2 г Медаксону 1 раз на добу; в тяжких випадках дозу збільшують до 4 г кожні 24 год.

Новонародженим віком до 2 тижнів препарат призначають у дозі 20-50 мг/кг на добу. Добова доза для недоношених дітей не повинна перевищувати 50 мг/кг маси тіла.

Дітям з 3 тижня до 12 років препарат призначають у дозі 20-80 мг/кг на добу. При тяжких формах інфекції рекомендується доза до 80 мг/кг маси тіла 1 раз на добу. Препарат в дозі більш ніж 50 мг/кг маси тіла слід призначати у вигляді інфузії.

Дозування в особливих випадках: для лікування бактеріального менінгіту у дітей початкова доза препарату становить 100 мг/кг маси тіла 1 раз на добу (максимальна доза – 4 г на добу), для профілактики менінгококового менінгіту рекомендована доза – 125 мг одноразово внутрішньом’язово; при неускладненій гонореї – 250 мг одноразово внутрішньом’язово.

При вираженій нирковій недостатності з кліренсом креатині ну нижче 10 мл/хв добова доза не повинна перевищувати 2 г. У хворих з порушенням функцій печінки за умови збереження функції нирок дозу коригувати не потрібно.

Тривалість лікування залежить від характеру та ступеня тяжкості патологічного процесу і визначається, крім цього, даними бактеріологічного дослідження. Застосування препарату необхідно продовжувати протягом 48 - 72 годин після зникнення симптомів захворювання та підтвердження ефекту результатами бактеріологічного аналізу.

Введення Медаксону протягом 14 діб у дозі 1 г кожні 6 год. не призводить до значної кумуляції препарату в організмі.

Побічні реакції.

З боку ЦНС: головний біль, запаморочення.

Алергічні реакції: висипи, алергічний дерматит, свербіж, кропив’янка, набряки, поліморфна еритема, анафілактичні/анафілактоїдні реакції.

З боку травної системи: нудота, блювання, діарея, зниження апетиту, стоматит, глосит, дисфункція підшлункової залози.

З боку сечовивідної системи: олігурія, нефрит, некроз канальців нирок, збільшення креатині ну сироватки.

З боку кровотворної системи: еозинофілі я, гранулоцит опенія, лейкопенія, гемолітична анемія, тромбоцит опенія, порушення згортання крові.

З боку печінки: дисфункції печінки, підвищення рівнів печінкових трансаміназ, білірубіну в сироватці крові, затемнення на ехограмі жовчного міхура.

Інші: пропасниця, порушення зору, подразнення у місці введення препарату.

Передозування. Можливі пропасниця, лейкопенія, тромбоцит опенія, гостра гемолітична анемія, шкірні, шлунково-кишкові реакції та реакції печінки, задишка, ниркова недостатність, стоматит, анорексія, тимчасова втрата слуху, втрата орієнтації у просторі.

Лікування: симптоматичне і підтримувальне. Гемо- та перитонеальний діаліз неефективні.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не слід призначати Медаксон в період вагітності та годування груддю.

Діти. З обережністю призначають препарат при гіпербілірубінемії у новонароджених, недоношеним дітям, з порушенням зв’язування білірубіну.

Особливості застосування. Можлива перехресна алергія на пеніциліни. З обережністю слід призначати Медаксон хворим з порушеннями функцій нирок, а також хворим на епілепсію, при порушеннях діяльності центральної нервової системи. У період лікування необхідно регулярно проводити контроль картини крові. При виникненні анафілактичного шоку потрібно терміново розпочати лікування: негайно внутрішньо венно ввести розчин адреналіну, а після цього розчин будь-якого глюкокортикоїду.

Медаксон вводять тільки в умовах стаціонару!

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами. У період лікування Мед аксоном може знижуватися здатність концентрувати увагу, що слід враховувати при керуванні автомобілем або виконанні роботи, яка потребує посиленої уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій. Не допускається змішувати розчин препарату в одній ємності з іншими антибіотиками.

Аміно глікозидні антибіотики: при сумісному застосуванні не спостерігалося зміни терапевтичної дії або збільшення нефротоксичності аміноглікозидів.

Хлорамфенікол: при сумісному застосуванні цефтриаксону з хлорамфеніколом була відзначена антагоністична дія.

Діуретики: сумісне застосування цефтриаксону з діуретиками не призводить до порушення функції нирок.

Гормональні контрацептиви: цефтриаксон може знижувати ефективність гормональних контрацептивів, тому рекомендується використовувати додаткові (негормональні) методи контрацепції під час лікування та протягом 1 місяця після його завершення.

Також цефтриаксон взаємодіє з пробенецидом та алкоголем.

Фармакологічні
властивості.

Фармакодинаміка. Медаксон (цефтриаксон) є напівсинтетичним антибіотиком групи цефалоспоринів ІІІ покоління. Особливості хімічної структури препарату забезпечують його високу активність щодо грам негативних бактерій і деяких мікро організмів, які виробляють β-лактамази. Препарат має широкий спектр бактерицидної дії, пригнічує синтез клітинних мембран, ефективний щодо більшості грам негативних і грам позитивних мікро організмів, стійких до інших цефалоспоринів, пеніциліні в та інших хіміотерапевтичних засобів. Високоактивний щодо більшості грам негативних мікро організмів: Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus spp., Morganii, Klebsiella spp., Klebsiella pneumoniae, Enterobacter spp., Serratia spp., Citrobacter spp., Yersinia spp., Providencia Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitides. Активний щодо грам позитивних мікро організмів, зокрема Staphylococcus spp., Streptococcus spp. (особливо бета-гемолітичних), Streptococcus pneumoniae. Більшість штамів ентерококів, наприклад Streptococcus faecalis, не чутливі до цефтриаксону.

Фармакокінетика. Цефтриаксон швидко всмоктується при внутрішньом’язовому введенні, пік концентрації у плазмі крові досягається через 90 хв. після ін`єкції. Період напів виведення у дорослих становить приблизно 8 год. У немовлят у перших 8 днів життя, а також в осіб віком понад 75 років період напів виведення в середньому вдвічі більший. Бактерицидна концентрація в крові зберігається протягом 24 год. Добре проникає у тканини та рідини організму і виявляється в терапевтичних концентраціях у слизових оболонках, мокротинні, кістковій тканині, спинномозковій рідині, проходить крізь плацентарний бар`єр і в грудне молоко. Препарат оборотно зв’язується з альбумінами плазми (85 – 95 %), з підвищенням концентрації препарату в крові зв’язок з білками зменшується.

З організму виводиться із сечею в незмінному стані (приблизно 50 %) протягом 48 год, з жовчю – 40 - 50 %.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: порошок майже білого або жовтуватого кольору.

Несумісність. Фармацевтично несумісний з розчинами, що містять кальцій. За даними досліджень, цефтриаксон несумісний з аміно глікозидними антибіотиками, амсакрином, флуконазолом, лабеталолом та ванкоміцином.

Термін
придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Приготовані розчини стабільні протягом 24 год при температурі 4-6 °С і 6 год – при кімнатній температурі.

Упаковка. По 1 г порошку у флаконі №10.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. “Медокемі Лтд”.

Місцезнаходження. Вул. Константинуполес, 1-10, Лімасол, 51409, Кіпр.

Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus