Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Міфортик

Новартіс Фарма Штейн АГ. Швейцарія.


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Mycophenolic acid (as sodium salt); (Е)-6-(4-гідроксі-6-метоксі-7-метил-3-оксо-5-фталаніл)-4-метил-4-гексенової кислоти натрієва сіль;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки 180 мг – лимонно-зеленого кольору, округлі зі скошеними краями, з відтиском “С” на одному боці; таблетки 360 мг – блідо-оранжево-червоного кольору, овальні, з відтиском “СТ” на одному боці;

склад: таблетки 180 мг - 1 таблетка містить 192,4 мг натрію мікофеноляту, що еквівалентно 180 мг мікофенолової кислоти;

допоміжні речовини: лактоза безводна, кросповідон, повідон (К-30), кукурудзяний крохмаль / крохмаль, кремнезем колоїдний безводний / колоїдний діоксид кремнію, магнію стеарат; гіпромелози фталат, діоксид титану (С. І. № 77891, Е 171), заліза оксид жовтий (С. І. № 77492, Е 172), індиготин (індигокармін) (F, D & C блакитний, Е 132);

склад: таблетки 360 мг - 1 таблетка містить 384,8 мг натрію мікофеноляту, що еквівалентно 360 мг мікофенолової кислоти;

допоміжні речовини: лактоза безводна, кросповідон, повідон (К-30), кукурудзяний крохмаль / крохмаль, кремнезем колоїдний безводний / колоїдний діоксид кремнію, магнію стеарат; гіпромелози фталат, діоксид титану (С. І. № 77891, Е 171), заліза оксид жовтий (С. І. № 77492, Е 172), заліза оксид червоний (С. І. № 77491, Е 172).

Форма випуску. Таблетки, вкриті кишково-розчинною оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Імунодепресант. Код АТС L04A A06.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Мікофенолова кислота (МФК) пригнічує проліферацію Т- і В-лімфоцитів більше, ніж інших клітин, тому що, на відміну від інших видів клітин, які здатні повторно утилізувати пурини, проліферація лімфоцитів критично залежить від синтезу пуринів de-novo. Тому механізм дії МФК є додатковим до дії інгібіторів кальцинейрину, що запобігає транскрипції цитокінів й активації Т-лімфоцитів.

Фармакокінетика.

Абсорбція. Після прийому внутрішньо мікофенолат натрію повністю абсорбується. Час досягнення максимальної концентрації мікофенолової кислоти в плазмі становить 1,5 – 2 години. Дослідження in vitro продемонстрували, що покриття таблеток Міфортик запобігає вивільненню мікофенолової кислоти в кислому середовищі, як, наприклад, у шлунку.

У пацієнтів зі стабільним нирковим трансплантатом, що приймали циклоспорин у вигляді мікро емульсії, абсорбція мікофенолової кислоти в шлунково-кишковому тракті становила 93%, а абсолютна біодоступність - 72%. Фармакокінетичні параметри Міфортику були пропорційні дозі і мали лінійний характер при досліджуваних дозах 180 – 2160 мг. У порівнянні з прийомом препарату натщесерце, прийом Міфортику 720 мг разом з дуже жирною їжею (55 г жиру, 1000 калорій) не діяв на системний вплив мікофенолової кислоти (AUC). Однак максимальна концентрація (Сmax) мікофенолової кислоти в плазмі знижувалася на 33%.

Розподіл. Об’єм розподілу мікофенолової кислоти при гомеостазі становить 50 л. Мікофенолова кислота і глюкуронід мікофенолової кислоти зв’язуються з білками плазми на 97% і 82%, відповідно. Концентрація вільної мікофенолової кислоти може підвищуватися в умовах зниженого зв’язування з білками (уремія, печінкова недостатність, гіпоальбумінемія, сумісне застосування лікарських засобів з високим ступенем зв’язування з білками). Це може призвести до підвищеного ризику виникнення у пацієнтів побічних реакцій, зв’язаних з МФК.

Метаболізм. Період напів виведення мікофенолової кислоти – 11,7 години, кліренс – 8.6 л/год. (140 мл/хв.). МФК метаболізується в основному глюкуронілтрансфер азою з утворенням фенольного глюкуроніду МФК, глюкуроніду мікофенолової кислоти (ГМФК). ГМФК є домінуючим метаболітом МФК, який не має біологічної активності. У пацієнтів, що давно перенесли трансплантацію нирки, і які приймали циклоспорин у вигляді мікро емульсій у складі комбінованої імунодепресивної терапії, приблизно 28% дози Міфортику, прийнятої внутрішньо, перетворювалася в ГМФК шляхом до системного метаболізму. Період напів виведення ГМФК довший, ніж МФК, і становить приблизно 15,7 години, кліренс – 0,45 л/год.

Виведення. Хоча в сечі присутня лише незначна кількість МФК (< 1.0%), більшість МФК виводиться з сечею у вигляді ГМФК. ГМФК, що виводиться з жовчю, розщеплюється під впливом кишкової флори. Мікофенолова кислота як наслідок цієї декон’югації може всмоктуватись повторно. Приблизно через 6 – 8 годин після прийому Міфортику може бути виміряний другий пік концентрації МФК, що збігається з реабсорбцією декон’югованої МФК.

Показання для застосування. Міфортик у комбінації з циклоспорином (у вигляді мікро емульсії) і кортикостероїдами показаний для профілактики реакції відторгнення трансплантата у пацієнтів з алогенними нирковими трансплантатами.

Спосіб застосування та дози.

Лікування Міфортиком повинні проводити лише кваліфіковані спеціалісти з трансплантації.

Міфортик слід призначати пацієнтам, які щойно перенесли трансплантацію протягом 24 годин після трансплантації. Рекомендована доза - 720 мг 2 рази на добу (добова доза – 1,440 мг). У пацієнтів, які отримують по 2 г мофетилу мікофенолату, лікування можна замінити на 720 мг Міфортику, що призначають 2 рази на добу (добова доза – 1,440 мг).

Міфортик можна приймати з їжею або без неї.

Побічна дія. До найбільш поширених (³ 10%) побічних реакцій препарату, пов'язаних із застосуванням Міфортику у комбінації з циклоспорином (у вигляді мікро емульсії) і кортикостероїдами, належать лейкопенія і діарея.

В окремих випадках відзначалися розвиток лімфом та інших злоякісних захворювань, зокрема шкіри.

Всі пацієнти з трансплантатами мають підвищений ризик розвитку інфекційних захворювань, що викликаються умовно-патогенними мікро організмами; ризик підвищується при прийомі імунодепресантів. До найбільш поширених належать цитомегаловірус (CMV), кандидоз і простий герпес.

Інші побічні дії включають: інфекції сечових шляхів, оперізувальний лишай, кандидоз порожнини рота, синусит, інфекції верхніх дихальних шляхів, гастроентерит, простий герпес, рино фарингіт; лейкопенія; головний біль; кашель; діарея; гіпертермія, стомлюваність; порушення функції печінки, зменшення числа лейкоцитів, підвищення рівня креатині ну в крові; коліт, езофагіт (включаючи цитомегаловірусний коліт і езофагіт), цитомегаловірусний гастрит, панкреатит, перфорація кишечнику, шлунково-кишкові кровотечі, виразки шлунка та 12-палої кишки, непрохідність кишечнику; нейтропенія, панцитопенія.

Тяжкі, інколи небезпечні для життя інфекції, включаючи менінгіт, бактеріальний ендокардит, туберкульоз, нетипові мікобактеріальні інфекції.

Протипоказання. Міфортик протипоказаний пацієнтам з підвищеною чутливістю до мікофенолату натрію, мікофенолової кислоти чи мофетилу мікофенолату або будь-яких інших наповнювачів.

Передозування. Невідоме.

Особливості застосування.

Лікування Міфортиком повинні проводити лише кваліфіковані спеціалісти з трансплантації.

Вагітність і лактація

Рекомендується розпочинати лікуванння Міфортиком лише тоді, коли буде отримано негативний тест на вагітність. Пацієнтів слід поінформувати про те, що у разі настання вагітності слід негайно проконсультуватися у свого лікаря.

Перед початком лікування Міфортиком, під час лікування і протягом 6 тижнів після припинення лікуванння необхідно користуватися ефективними контрацептивними засобами. Невідомо, чи виділяється МФК в молоко людини. Із-за можливості появи серйозних побічних реакцій у немовлят, яких годують груддю, внаслідок прийому матір’ю мікофенолату натрію, слід прийняти рішення про припинення лікування або припинення грудного годування, беручи до уваги важливість ліків для матері.

Оскільки адекватні і добре котрольовані дослідження у вагітних жінок не проводилися, Міфортик можна застосовувати в період вагітності лише в тому разі, коли потенційна користь від застосування препарату переважає над потенційними ризиком для плода.

Безпека і ефективність застосування препарату у дітей не встановлені.

Вплив на здатність керувати авто транспортом та працювати з механізмами

Малоймовірно, що препарат впливає на ці функції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Ацикловір. У пацієнтів з нирковою недостатністю сумісне застосування глюкуроніду мікофенолової кислоти (ГМФК) і ацикловіру може призводити до підвищення концентрації в плазмі обох препаратів. Це відбувається у результаті того, що обидва препарати, конкуруючи, виводяться шляхом канальцевої секреції. За такими пацієнтами повинен здійснюватися пильний контроль.

Антациди, що містять гідроксид магнію і гідроксид алюмінію. Абсорбція мікофенолату натрію зменшується у разі призначення його у поєднанні з антацидами. Тому з обережністю слід сумісно застосовувати антациди (що містять гідроксид магнію і алюмінію) і Міфортик.

Азатіоприн: Не рекомендується застосовувати Міфортик разом з азатіоприном, оскільки їх сумісне застосування не досліджувалося.

Холестирамін і лікарські засоби, які впливають на кишково-печінковий кровообіг. Завдяки своїй здатності блокувати кишкову циркуляцію лікарських засобів, холестирамін може знижувати ситемний вплив МФК (4,5). Слід з обережністю застосовувати холестираміну у поєднанні з лікарськими засобами, що впливають на кишково-печінковий кровообіг, оскільки вони знижують ефективність Міфортику.

Ганцикловір. У пацієнтів з нирковою недостатністю при сумісному призначенні Міфортику і ганцикловіру слід дотримуватись рекомендованої дози ганцикловіру і здійснювати пильний контроль за пацієнтами.

Оральні контрацептиви. Оральні проти запліднювальні засоби зазнають окислювального метаболізму у той час, як Міфортик метаболізується шляхом глюкуронізації. Клінічно значущого впливу оральних контрацептивів на фармакокінетичні параметри Міфортику не спостерігалося. Однак, враховуючи те, що вплив Міфортику при тривалому застосуванні на фармакокінетичні параметри оральних контрацептивів невідомий, існує можливість його несприятливого впливу на ефективність оральних контрацептивів.

Жива вакцина. Живу вакцину не можно вводити пацієнтам з ослабленою імунною реакцією. Реакція антитіл на інші вакцини може ослаблюватися.

Умови та термін зберігання. Захищати від дії вологи. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 300С. Термін придатності – 36 місяців.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 120 таблеток в упаковці.

Виробник. Новартіс Фарма АГ.

Адреса. Базель, Швейцарія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus