Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Мотинол

Фармасайнс Інк., Канада


Інструкція


Склад лікарського засобу:

діюча речовина: domperidone, домперидон; 5-хлор-1-[1-[3-(2,3-дигідро-2оксо-1Н-бензимідазол-1-іл) пропіл]-4-піперидиніл]-1,3-дигідро-2Н-бензимідазол-2он (z)-2- бутендіоат (1:1);

1 таблетка містить 10 мг домперидону у вигляді домпередону малеату;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, натрію докузат 85% – натрію бензоат 15%

(Е 211), целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, повідон, магнію стеарат, кроскармелози натрієва сіль; оболонка таблетки, яка містить сорбіт (Е 420) і етанол.

Лікарська форма. Таблетки вкриті оболонкою.

Таблетки, вкриті оболонкою, білі або злегка кремові двоопуклі, круглої форми з гладким покриттям. На одній стороні таблетки нанесено відбиток логотипа Р і цифри 10, інша сторона таблетки гладка.

Назва і місцезнаходження виробника.

Фармасайнс Інк., Канада, 6111 Роялмаунт Авеню, № 100, Монреаль, Квебек, Канада Н 4Р 2Т 4.

Фармакотерапевтична група. Стимулятори перистальтики. Код АТС A03F А 03.

Мотинол – це периферичний антагоніст дофаміну з проти блювотними та гастрокінетич-ними властивостями, близький за структурою до бутирофенонів.

Гастро кінетична дія Мотинолу полягає у підсиленні перистальтики стравоходу та тиску кардиального сфінктера стравоходу, у збільшенні тривалості перистальтичних скорочень антрального відділу шлунка та дванадцяти палої кишки, у підвищенні рівня координації між моторною діяльністю шлунка та дванадцяти палої кишки. Усе це сприяє швидшому випорожненню шлунка та зменшенню часу проходження харчових мас через тонкий кишечник. При цьому Мотинол не впливає на секреторну діяльність шлунка.

Проти блювотна дія Мотинолу полягає у купіруванні блювання, спричиненого стимуляцією хеморецепторів тригерних зон, розташованих поза гематоенцефалічним бар'єром, такими агентами, як апоморфін, гідергін, морфін, L-допа.

Мотинол не має центральної дії, оскільки він у незначній мірі проникає крізь гематоенцефалічний бар'єр. Однак цей препарат стимулює виділення пролактину з гіпофіза, при цьому він не впливає на синтез альдостерону.

Мотинол швидко абсорбується при пероральному прийомі. Знижена кислотність шлункового соку знижує абсорбцію Мотинолу. Максимальна концентрація в плазмі досягається приблизно через 1 годину. Низька біологічна доступність перорального Мотинолу (15%) обумовлена інтенсивним метаболізмом його в стінці кишечнику та печінки. При пероральному прийомі Мотинол не кумулює та не індукує власний обмін:

максимальний рівень у плазмі через 90 хв. (21 нг/мол) після двотижневого перорального прийому по 30 мг на день був практично таким же, як після прийому першої дози

(18 нг/мол), за винятком головного мозку, де його концентрація незначна, та у грудному молоці, де концентрація Мотинолу в 4 рази нижча за відповідну концентрацію в плазмі крові. Мотинол на 91-93 % зв'язується з білками плазми.

Метаболізм домперидону в печінці включає в себе гідроксилювання та окисне N-дезалкілування. Дослідження метаболізму in vitro з діагностичним інгібітором показали, що CYP3A4 є головною формою цитохромів P450, які залучені до N-дезалкілування, у той час як CYP3A4 і CYP2E1 залучені до ароматичного гідроксилювання Мотинолу. Продуктами метаболізму Мотинолу за участю цих двох механізмів є гідроксидомперидон і 2,3-дигідро-2-оксо-1-н-бензимідазол-1-пропіонова кислота. Виведення їх із сечею та калом становить, відповідно, 31 % та 66 % від пероральної дози. Період напів виведення з плазми після прийому разової дози становить 7-9 годин у здорових людей, але подовжений у хворих на важку ниркову недостатність. Виведення препарату в незмінному стані дуже незначне (10 % з калом і приблизно 1 % із сечею).

Показання для застосування.

Хронічна диспепсія (комплекс диспепсичних симптомів, часто асоційованих з уповільненим випорожненням шлунка, шлунково-стравохідним рефлюкс-езофагітом): відчуття важкості, здуття шлунка, болю у верхній частині черева; відрижка, метеоризм; нудота, блювання; печія з закидом вмісту шлунка до рота або без закиду.

Гостра диспепсія: нудота та блювання функціонального, органічного походження, а також спричинені променевою чи лікарською терапією. Мотинол може також застосовуватися для профілактики нудоти, блювання, що виникають при прийомі протипаркінсонічних препаратів (таких, як L-допа, бромокриптин).

Протипоказання.

Встановлена гіпер чутливість до цього препарату або до його компанентів.

Випадки, коли стимуляція моторної діяльності шлунково-кишкового тракту може бути небезпечною, наприклад при шлунково-кишковій кровотечі, механічній непрохідності або перфорації.

Хворі на пролактин-секреторну пухлину гіпофіза (пролактин ому).

Печінкова або ниркова недостатність.

При одночасному прийомі пероральних форм кетоконазолу

Особливі застереження.

Препарат містить крохмаль кукурудзяний та лактозу.

При спільному прийомі антацидних або анти секреторних препаратів їх слід приймати після їжі, а не до їжі, тобто їх не слід приймати одночасно з Мотинолом.

Застосування в період вагітності або годування груддю.

В експериментах на тваринах у дозах до 160 мг/кг/день не було виявлено тератогенної або первинної ембритоксичної дії Мотинолу. На сьогодні немає даних про підвищення ризику виникнення вад розвитку у людини. Препарат слід застосовувати після консультації з лікарем тільки в тому випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект перевищує потенційний ризик для матері і плоду. У жінок концентрація домперидону в грудному молоці в 4 рази нижча за відповідну концентрацію в плазмі. Невідомо, чи має цей рівень негативний вплив на немовлят. Тому у разі застосування препарату рекомендоване відмінити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами.

Препарат у терапевтичних дозах не впливає на здатність керувати авто транспортом або іншими механізмами.

Діти.

Застосування препарату можливо у дітей віком старше 16 років.

Спосіб застосування та дози.

Пероральний прийом препарату рекомендований до їжі. При прийомі препарату після їжі його абсорбція уповільнюється.

Дорослі та діти старше 16 років: 10 мг (1 таблетка) 3 рази на добу, за 15-30 хв. до їжі та, у разі необхідності, перед сном.

При необхідності зазначену дозу можна подвоїти.

Максимальна добова доза 80 мг, максимальна тривалість курсу лікування 2 тижні.

Передозування.

Симптоми: симптомами передозування можуть бути сонливість, порушення орієнтації та екстра пірамідні розлади, особливо у дітей.

Лікування: специфічних антидотів у випадку передозування не існує. Рекомендується промивання шлунка, застосування активованого вугілля та пильний лікарський нагляд. Симптоми, як правило, минають за 24 години.

При розвитку екстра пірамідних реакцій можуть використовуватися антихолінергічні, антигістамінні препарати або засоби проти паркінсонізму.

Побічні ефекти.

Сумарна частота побічних ефектів при пероральному застосуванні Мотинолу становить не більше 7%. Можливі спазми кишечнику, екстра пірамідні оборотні розлади (рідко у дітей, надзвичайно рідко у дорослих), що припиняються відразу після відміни препарату. Оскільки гіпофіз міститься поза гематоенцефалічним бар'єром, Мотинол може індукувати підвищення рівня пролактину в плазмі, що в поодиноких випадках стимулює галакторею, гінекомастію. Ці побічні ефекти є дозозалежними і значною мірою минають після зменшення дози або припинення лікування. Однак при порушеннях гематоенцефалічного бар'єру або при його недорозвиненості (наприклад, у дітей) не можна виключити прояв неврологічних побічних явищ.

Вкрай рідко спостерігаються алергічні реакції, такі як шкірна висипка, кропив’янка.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Ефективна дія Мотинолу нейтралізуються при одночасному прийомі антихолінергічних засобів.

Не слід приймати антацидні та анти секреторні препарати разом з Мотинолом, оскільки вони знижують його біодоступність після прийому внутрішньо.

Основний шлях метаболічних перетворень домперидону – через цитохром Р450 3А 4. Результати досліджень in vitro дають можливість припустити, що при сумісному застосуванні з лікарськими засобами, які значною мірою пригнічують ці ферменти, може виникнути підвищення рівня домперидону в плазмі.

Приклади інгібіторів цитохрому Р450 3А 4 включають такі препарати:

антибіотики з групи макролідів;

інгібітори ВІЛ-протеази;

нефазодон.

Теоретично, оскільки Мотинол має гастро кінетичну дію, він повинен впливати на абсорбцію пероральних препаратів, які приймають одночасно, зокрема, препарати, у яких вивільнення активної речовини уповільнено, або препаратів, які вкриті кишково розчинною оболонкою. Однак у хворих, які стабільно приймали дигоксин або парацетамол, одночасний прийом домперидону не впливав на рівень цих препаратів у крові.

Мотинол також може поєднуватись із:

нейролептиками, дію яких він підсилює;

дофамінонергічними агоністами (бромокриптином, L-допой), небажані периферичні дії яких, такі як порушення травлення, нудота, блювання, він пригнічує без нейтралізації основних властивостей.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі 15 – 30°С.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Упаковка.

По 15 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері; по 2 блістери (15х 2) у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus