Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Новосевен

А/Т Ново Нордіск, Данія


Новосевен

Код: B02BD08

Онкологічні


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назва: ептаког альфа (активований);

основні фізико-хімічні властивості: ліофілізований порошок білого кольору;
склад: 1 флакон містить 1.2 мг (60 КMО), або 2.4 мг (120 КMО), або 4.8 мг (240 КMО) ептакогу альфа (активованого);

допоміжні речовини: натрію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, гліцилгліцин, полісорбат 80, маніт.

Після розчинення 1 мл розчину містить 0,6 мг ептакога альфа (активованого).

Розчинник: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Гемостатичні засоби. Фактори згортання крові. Код АТС В 02В D08.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. До складу препарату НовоСевен входить активований рекомбінантний VII фактор коагуляції з молекулярною масою ~50000 Дальтон, вироблений методом генної інженерії з використанням у якості клітин-хазяїна клітин нирок новонароджених хом'ячків (ННХ-клітини). Механізм дії полягає у зв'язуванні фактора VІІа з тканинним фактором. Цей комплекс переводить фактори IX і Х в активну форму — ІХа і Ха, що викликає перетворення невеликих кількостей протромбіну в тромбін. Тромбін у місці ушкодження активує тромбоцити, V і VIII фактори, що викликають перетворення фібриногену у фібрин і утворення гемостатичного згустку. НовоСевен у фармакологічних дозах незалежно від тканинного фактора прямо активує Х фактор безпосередньо на поверхні активованих тромбоцитів, що знаходяться в зоні ушкодження. Це викликає перетворення великої кількості протромбіну в тромбін без участі тканинного фактора. Відповідно, фармакодинамічна дія VIIа фактора полягає в локальному збільшенні утворення Ха фактора, тромбіну і фібрину.

Теоретично не можна цілком виключити генералі зовану активацію системи згортання крові в хворих, які страждають на захворювання, що сприяють розвитку дифузного внутрішньо судинного згортання (ДВЗ).

Фармакокінетика.

Гемофілія А і В з наявністю інгібіторів

Фармакокінетику препарату НовоСевен досліджували у 25 хворих без кровотеч і 5 хворих із кровотечами за допомогою методу утворення згустку в присутності
VII фактора.

Тромбоутворювальну активність фактора VII визначали в плазмі крові, проби якої брали до і протягом 24 год після введення препарату НовоСевен. Фармакокінетика одноразових доз, що вводяться з розрахунку 17,5, 35 і 70 мкг/кг маси тіла, мала лінійний характер. Значення медіани уявного об’єму розподілу в стаціонарному стані і при елімінації у хворих без кровотеч становили 106 мл/кг і 122 мл/кг, а у хворих із кровотечами — 103 мл/кг і 121 мл/кг, відповідно. Значення медіани кліренсу в цих групах становили 31,0 мл/(год ∙ кг) і 32,6 мл/(год ∙ кг), відповідно. Елімінацію НовоСевен характеризували середньою тривалістю перебування його в кровотоці і часом напів виведення. Значення медіан цих показників у хворих без кровотеч становили, відповідно, 3,44 год і 2,89 год, а в хворих із кровотечами — 2,97 год і 2,30 год.

Значення медіани вмісту НовоСевен у плазмі крові хворих без кровотеч становило 45,6 % дози, що була введена, а у хворих з кровотечами — 43,5 %.

Дефіцит фактора VII

Фармакокінетика одноразового введення препарату НовоСевен з розрахунку 15 і 30 мкг/кг маси тіла істотно не розрізнялася за значеннями таких незалежних від дози показників, як загальний кліренс - 70,8-79,1 мл/(год ∙ кг), об’єм розподілу в стаціонарному стані - 280-290 мл/кг, середня тривалість перебування у кровотоці - 3,75-3,80 год, час напів виведення - 2,82-3,111 год. Середнє значення вмісту в плазмі крові складало ~20 % дози, що була введена.

Тромб астенія Гланцмана

Фармакокінетику препарату НовоСевен у хворих на тромб астенію Гланцмана не досліджували, проте можна припустити, що вона істотно не відрізняється від фармакокінетики при гемофілії А і В.

Показання для застосування.

Лікування кровотеч і їх профілактика при хірургічних втручаннях або при інших інвазивних процедурах у таких груп хворих:

уроджена гемофілія з рівнем інгібіторів до факторів коагуляції VIII або IX > 5 BU,

уроджена гемофілія з вираженою реакцією на введення факторів VIII або IX в анамнезі,

набута гемофілія,

уроджений дефіцит VII фактора,

тромб астенія Гланцмана з антитілами до GP IIb-IIIa і/або HLA і резистентністю до переливання тромбоцитів у минулому або у даний час.

Спосіб застосування та дози.
Препарат вводять внутрішньо венно.

Дозування
Дозування для дорослих і дітей однакове.

Розчинений препарат містить 30 КМО/мл (0.6 мг/мл). 1 КМО відповідає 1000 МО (Міжнародних Одиниць). Розчинник - вода для ін’єкцій: 2.2 мл, 4.3 мл і 8,5 мл.

Гемофілія А або В з наявністю інгібіторів або набута гемофілія

Доза
НовоСевен слід вводити якнайшвидше після початку кровотечі. Початкову рекомендовану дозу вводять внутрішньо венно (болюсно) з розрахунку 90 мкг (4,5 КМО) на кг маси тіла.

Після введення початкової дози може виникнути потреба у повторних введеннях. Тривалість лікування та інтервали між введеннями варіюють у залежності від тяжкості кровотечі, виду інвазивної процедури або оперативного втручання.

Інтервал між введеннями

На початку для досягнення гемостазу препарат повторно вводять через 2-3 год.
При необхідності продовження лікування після досягнення ефективного гемостазу введення повторюють через 4, 6, 8 або 12 год стільки, скільки буде потрібно для лікування.

Легкі чи помірні кровотечі (у тому числі при амбулаторному лікуванні)

В амбулаторних умовах раннє введення препарату виявляється ефективним при лікуванні незначних або помірних кровотеч. Можна рекомендувати дві схеми введення препарату:

1) введення від однієї до трьох доз препарату з розрахунку 90 мкг/кг маси тіла з інтервалом у 3-4 год і потім введення ще однієї дози для підтримки гемостазу;
2) введення одноразової дози препарату з розрахунку 270 мкг/кг маси тіла.

Тривалість амбулаторного лікування не має перевищувати 24 год.

Тяжкі кровотечі

Рекомендується вводити початкову дозу з розрахунку 90 мкг/кг маси тіла під час транспортування хворого до лікарні, де він звичайно лікується. Величина наступних доз залежить від типу і тяжкості кровотечі. На початку препарат вводять кожну другу годину до досягнення поліпшення клінічного стану хворого. При необхідності продовження лікування інтервал між введеннями збільшують до 3 год на 1-2 доби. Після цього на наступний період лікування інтервал між введеннями послідовно збільшують до 4, 6, 8 або 12 год. Тяжкі кровотечі іноді приходиться лікувати протягом 2-3 тижнів і довше (у залежності від клінічного стану хворого).

Інвазивні процедури / оперативні втручання

Початкову дозу з розрахунку 90 мкг/кг маси тіла вводять безпосередньо перед втручанням. Введення цієї дози повторюють через 2 год, а потім протягом перших 24-48 год - через 2-3 год (у залежності від обсягу втручання і клінічного стану хворого). При великих хірургічних втручаннях препарат вводять через 2-4 год протягом 6-7 діб. Далі протягом 2-3 тижнів інтервал між введеннями збільшують до 6-8 год. Хворих, які перенесли великі оперативні втручання, лікують 2-3 тижні до загоєння рани.

Дефіцит VII фактора

Доза, діапазон доз та інтервали введення

Діапазон рекомендованих доз для лікування кровотеч та їх профілактики у хворих, яким мають проводити оперативне втручання або інвазивні процедури, становить 15-30 мкг/кг маси тіла кожні 4-6 год до досягнення гемостазу. Дозу та інтервал введення підбирають індивідуально.

Тромб астенія Гланцмана

Доза, діапазон доз та інтервали введення

Діапазон рекомендованих доз для лікування кровотеч та їх профілактики у хворих, яким мають проводити оперативне втручання або інвазивні процедури, становить 90 мкг (від 80 до 120 мкг)/ кг маси тіла кожні 2 год (1,5-2,5 год). Для підтримання ефективного гемостазу слід ввести як мінімум 3 дози. Рекомендується робити болюсні ін'єкції, оскільки повільне вливання може виявитися неефективним. Для лікування тромб астенії Гланцмана хворим, які не мають резистентності, насамперед слід вводити тромбоцити.

Моніторинг лікування — лабораторні тести

Проведення моніторингу не є обов’язковою вимогою, оскільки тяжкість кровотечі і клінічна реакція на введення препарату НовоСевен® визначають необхідність подальшого його введення.

Після введення препарату НовоСевен відзначено зменшення значень протромбі нового часу і активованого питомого тромбопластинового часу, однак при цьому не було виявлено їх кореляції з клінічною ефективністю препарату.

НовоСевен - інструкція для користувача

Приготування розчину

Розчинення препарату

Препарат завжди розчиняють в асептичних умовах. Зігріти НовоСевен (порошок) та розчинник (вода для ін’єкцій) до кімнатної температури (але не вище 37°С), наприклад, тримаючи флакони в руках. Видалити пластикові ковпачки з обох флаконів. Якщо ковпачки відсутні або нещільно закріплені, не використовувати ці флакони. Протерти гумові пробки спиртовими тампонами і дати їм просохнути перед використанням.

Перед введенням розчин препарату НовоСевен слід візуально перевірити на відсутність твердих часток і забарвлення. Одноразовий шприц сумісний з розчиненим препаратом, проте не слід зберігати розчин препарату НовоСевен у пластикових шприцах.

Рекомендується вводити препарат НовоСевен відразу після розчинення.

Введення препарату

Після розчинення хімічна і фізична стабільність препарату зберігається протягом 24 год при 25°С. З мікро біологічної точки зору препарат слід використовувати негайно після розчинення. У противному випадку користувач несе відповідальність за тривалість і умови зберігання, що зазвичай не повинні перевищувати 24 год при 2°С-8°С за умови, що розчинення препарату виконували у контрольованих і затверджених асептичних умовах.

Побічна дія. Ґрунтуючись на даних, що отримані після випуску препарату на ринок, побічні реакції зустрічаються рідко (< 1 на 1000 введень стандартних доз). Аналіз виникнення побічних реакцій різних систем організму, які було зареєстровано після випуску препарату на ринок, включає в себе тяжкі і легкі побічні реакції

Порушення крові і лімфи

Дуже рідко (< 1/10000)

Відзначено кілька випадків коагулопатій, таких, як підвищення рівня D-димерів і коагулопатія споживання. Хворі з підвищеним ризиком ДВЗ (див. розділ Особливості застосування) мають знаходитися під постійним контролем.

Патологія серця

Дуже рідко (< 1/10000)

Інфаркт міокарда

Порушення шлунково-кишкового тракту

Дуже рідко (< 1/10000)

Зареєстровано кілька випадків нудоти.

Загальні порушення і реакції в місцях введення препарату

Рідко (> 1/10000, <1/1000)

Повідомлялося про випадки відсутності ефекту або слабкий вплив препарату. Слід зазначити, що важливо дотримуватися рекомендацій щодо дозування у розділі Дозування.

Дуже рідко (< 1/10000)

Відзначено випадки підвищення температури. У рідких випадках відзначаються болі, особливо в місцях ін'єкцій.

Лабораторні дослідження

Дуже рідко (< 1/10000)

Повідомляється про підвищення активності аланін амінотрансфер ази, лужної фосфатази, лактатдегідрогенази, а також рівня протромбіну.

Порушення нервової системи

Дуже рідко (< 1/10000)

Повідомляється про цереброваскулярні порушення, у тому числі церебральні інфаркти і церебральні ішемії.

Порушення шкірних покривів і підшкірної клітковини

Дуже рідко ((< 1/10000)

Можуть виникати шкірні висипи.

Судинні порушення

Дуже рідко (< 1/10000)

Зареєстровано випадки тромбозу вен.

Відзначено випадки геморагій. Введення НовоСевен® не викликає геморагії, проте геморагія, що виникла до введення препарату, може продовжуватися у випадках недостатньої ефективності препарату або використання субоптимальних доз.

Випадки серйозних побічних реакцій, що зареєстровані після випуску препарату на ринок, такі:

Випадки тромбозів артерій, таких, як інфаркт, ішемія міокарда, цереброваскулярні порушення, інфаркти кишечнику. У переважній більшості випадків хворі були схильні до них внаслідок захворювання, віку, атеросклерозу або клінічного стану, описаного в розділі Особливості застосування.

Випадки тромбозів вен, таких, як тромбофлебіти, тромбози глибоких вен і зв'язані з ними випадки емболії легеневої артерії. У переважній більшості випадків хворі були схильні до них внаслідок наявності супутніх чинників ризику. Хворі з підвищеним ризиком тромбозу вен, зумовленим супутніми чинниками ризику, випадками тромбозу в анамнезі, іммобілізацією в пост операційному періоді, катетеризацією вен, повинні знаходитися під постійним контролем.

Незважаючи на відсутність повідомлень про спонтанні анафілактичні реакції після випуску препарату на ринок, хворі, у яких в минулому відзначали випадки алергії, мають знаходитися під постійним контролем.

У хворих гемофілією А чи В не було виявлено антитіл до VII фактора.
В окремих випадках у хворих з дефіцитом VII фактора після лікування препаратом НовоСевен розвивалися антитіла до цього фактора. Цих хворих у минулому лікували людською плазмою і/чи виділеним з неї VII фактором. У двох хворих антитіла в умовах in vitro викликали інгібуючий ефект. У хворих з дефіцитом VII фактора слід постійно контролю вати наявність антитіл до VII фактора.

В одного хворого, що страждав на тромб астенію Гланцмана, після лікування препаратом НовоСевен розвився ангіо невротичний набряк.

Протипоказання. Наявність підвищеної чутливості до активної речовини, наповнювачів, а також до білків мишей, хом'ячків або корів.

Передозування. При використанні препарату НовоСевен не було описано випадків тромбозу, викликаного передозуванням препарату, навіть при випадковому введенні з розрахунку 800 мкг/кг маси тіла.

Особливості застосування. При патологічних станах, коли тканинний фактор екс пресується більш інтенсивно, ніж у нормі, при введенні препарату НовоСевен може існувати потенційний ризик розвитку тромбозу або ДВЗ синдрому. Подібна ситуація може виникнути у хворих з вираженим атеросклерозом, краш-синдромом, септицемією або ДВЗ синдромом.

Оскільки препарат рекомбінантного фактора коагуляції VІІа НовоСевен може містити сліди імуноглобулінів G мишей і корів, а також інших культуральних білків (сироваткові білки хом'ячків і корів), у хворих, які одержують його, у віддалений термін виникає небезпека розвитку підвищеної чутливості до цих білків.

При тяжких кровотечах цей препарат слід вводити у лікувальних установах, що спеціалізуються на лікуванні хворих на гемофілію з наявністю інгібіторів VIII або IX факторів, а при відсутності такої можливості - у тісному співробітництві з лікарем, який є фахівцем з лікування гемофілії.

Клінічний досвід застосування одноразової дози 270 мкг/кг маси тіла хворим літнього віку обмежений.

Тривалість лікування в амбулаторних умовах не повинна перевищувати 24 год. Якщо не вдалося зупинити кровотечі, хворого обов'язково госпіталізують. Хворі або особи, які надавали їм допомогу, мають якнайшвидше інформувати співробітників лікувальної установи про всі ін'єкції препарату НовоСевен. У хворих з дефіцитом VII фактора перед і після введення препарату НовоСевен слід визначати протромбі новий час і активність VII фактора коагуляції. Якщо активність VIIа фактора не досягає очікуваного рівня або введенням доз, що рекомендуються, не вдається зупинити кровотечі, можна припустити утворення антитіл. У цих випадках необхідно визначити їх рівень. Ризик виникнення тромбозу у хворих з дефіцитом VII фактора не з'ясований.

Вагітність і годування груддю

Дані досліджень на тваринах свідчать про відсутність впливу внутрішньо венного введення препарату НовоСевен на розвиток плоду, запліднюваність і репродуктивну здатність. Поки не відомо, чи справляє введення препарату НовоСевен вагітним ушкоджуючу дію на плід або на репродуктивну здатність.

НовоСевен можна вводити вагітним лише у випадку крайньої необхідності.

Використання в період годування груддю. Поки ще не з'ясовано, чи потрапляє НовоСевен у грудне молоко. При введенні препарату жінкам, які вигодовують груддю, слід дотримуватися обережності.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Невідомий

Несумісність

НовоСевен не можна змішувати з ін фузійними розчинами чи вводити краплинно.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами. Ризик взаємодії препарату НовоСевен з концентратами факторів коагуляції невідомий. Слід уникати одночасного застосування концентратів протромбі нового комплексу (активованого чи не активованого).

Введення антифібринолітиків хворим на гемофілію зменшує крововтрату при хірургічних втручаннях, особливо ортопедичних або у ділянках з високою фібринолітичною активністю, наприклад у ротовій порожнині. Проте досвід одночасного введення антифібринолітиків і препарату НовоСевен обмежений.

Умови і термін зберігання

Зберігати при температурі від 2оС до 8оС (в холодильнику).

Не заморожувати, щоб не пошкодити флакон з розчинником.

Бажано вводити препарат відразу після розчинення (див. розділ «Розчинення препарату»).

Зберігати в оригінальній упаковці, щоб запобігти дії світла.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності препарату: 3 роки.

Не використовувати препарат після закінчення терміну придатності, що вказаний на упаковці та етикетках флаконів.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. Упаковка НовоСевен містить:

1 флакон з порошком білого кольору (НовоСевен) для приготування розчину для ін’єкцій.

1 флакон з розчинником (вода для ін’єкцій).

1 стерильний пере хідник для змішування.

1 стерильний одноразовий шприц для змішування і введення.

1 стерильну систему для переливання

2 спиртових тампони для протирання гумових пробок на флаконах.

Флакони для препарату НовоСевен:

Скляні флакони, закупорені пробкою з бромбутилової гуми, фіксованою алюмінієвим ковпачком.

Закупорені флакони мають захисний знімний поліпропіленовий ковпачок.

Флакони для розчинника:

Скляні флакони, закупорені диском з покритої тефлоном бромбутилової гуми, фіксованим алюмінієвим ковпачком.

Закупорені флакони мають захисний знімний поліпропіленовий ковпачок.

Шприц для розведення і введення

Одноразовий поліпропіленовий шприц.

Виробник. А/Т Ново Нордіск (Данія).

Адреса. Novo Nordisk A/S, 2880 Bagsvaerd, Denmark/Данія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus