Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Віаль

ВАТ «Фармак». Україна


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: tetryzoline; 4,5-дигідро-2-(1,2,3,4-тетрагідро-1-нафталеніл)-1Н-імідазол.

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина, без запаху;

склад: 1 мл очних крапель містить тетрагідрозоліну гідро хлориду (тетризолін) в перерахуванні на 100 % речовину 0,5 мг;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид; натрію дигідро фосфат, дигідрат; натрію гідро фосфат, додека гідрат; натрію хлорид; динатрію едетат; вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Проти набрякові і проти алергічні засоби. Симпатоміметики, що застосовують як проти набрякові засоби. Тетризолін. Код АТС S01G A02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодінаміка. Тетризолін при зовнішньому застосуванні стимулює альфа-адренорецептори симпатичної нервової системи, що викликає звуження судин зі зменшенням набряку тканин; зменшує печію, подразнення, свербіж, болючість і сльозотечу. Не впливає на розмір зіниці.

Судинозвужувальна дія розвивається через декілька хвилин після закапування в око і триває до 4 годин.

Фармакокінетика. Тетризолін практично не всмоктується при місцевому застосуванні в терапевтичних дозах.

Показання для застосування. Подразнення очей, свербіж, набряк і гіперемія кон’юнктиви, печія, сльозотеча, ін`єктованість склер, які зумовлені хімічними і фізичними факторами (пил, косметичні засоби, дим, плавання у хлорованій воді, дія яскравого світла, носіння контактних лінз). Алергічні кон’юнктивіти.

Спосіб застосування та дози. Щоб відкрити флакон, необхідно загвинтити до упору кришку, при цьому шип на її внутрішньому боці повинен проштрикнути крапельницю флакона.

Дорослим та дітям віком понад 6 років закапують по 1-2 краплі в кон`юнктивальний мішок ураженого ока 2 або 3 рази на добу.

Безперервне застосування препаратау рекомендується не більше 4 днів.

Побічна дія. Cистемної дії зазвичай не спостерігається.

При тривалому використанні можуть виникати місцеві реакції у вигляді реактивної гіперемії, подразнення кон’юнктиви, нечіткості зображення, рідко - розширення зіниці.

Можлива індивідуальна непереносимість препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до тетризоліну та інших компонентів препарату. Глаукома, епідермально-ендотеліальна дистрофія рогівки. Дитячий вік до 2 років.

Передозування. При використанні препарату згідно з інструкцією передозування очних крапель неможливе.

Ризик виникнення симптомів передозування, зумовлених загальносистемним всмоктуванням препарату, високий у дітей молодшого віку, особливо при проковтуванні крапель.

Симптоми: розширення зіниці, нудота, тахікардія, аритмія, артеріальна гіпертензія, порушення дихальної функції і розумової активності.

Надмірне всмоктування похідних імідазолу, які мають альфа-адреноміметичні властивості, може призвести до пригнічення центральної нервової системи, що супроводжується сонливістю, зниженням температури тіла, брадикардією.

Лікування: При проковтуванні крапель призначають активоване вугілля, промивання шлунка, інгаляцію кисню, жарознижувальні і проти судомні засоби. Симптоматичне лікування. Специфічний антидот невідомий.

Особливості застосування. Перед застосуванням крапель у дітей віком від 2 до 6 років необхідно проконсультуватися з лікарем. Якщо протягом 48 годин ознаки подразнення очей зберігаються, слід припинити застосування препарату.

Контактні лінзи перед закапуванням слід зняти, враховуючи можливість зменшення їх прозорості.

Дуже часте застосування препарату може викликати почервоніння очей.

Хворим на тяжкі серцево-судинні захворювання (ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, феохромоцитома) з порушенням обміну речовин (гіпертиреоз, цукровий діабет), а також хворим, які приймають інгібітори моноамін оксидази або інші препарати, що здатні підвищити артеріальний тиск, слід призначати препарат тільки в тих випадках, коли можлива користь переважає потенційний ризик.

З обережністю застосовують препарат при вагітності і в період лактації, враховуючи незначну можливість розвитку загальних реакцій.

Рідко після застосування препарату спостерігається розширення зіниці і виникає затуманення зору, яке може вплинути на здатність керувати автомобілем або механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Застосування Віалю можливе в комбінації з іншими очними краплями, але не раніше, ніж через 15 хвилин після закапування препарату.

Тетризолін несумісний з інгібіторами моноамін оксидази.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15 °С до 25 °С.

Термін придатності – 2 роки. Відкритий флакон використати протягом 28 діб.

Умови відпуску. Без рецепту.

Упаковка. По 10 мл у флаконі поліетиленовому, вкладеному в пачку.

Виробник. ВАТ «Фармак».

Адреса. Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus