Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Відеїн

ЗАТ “Київський вітамінний завод”. Україна


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назва: colecalciferol;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки плоско циліндричної форми зі скошеними краями, білого кольору зі світло-коричневими вкрапленнями;

склад: 1 таблетка містить вітаміну D3-КВ 2 000 МО (0,02 г);

допоміжні речовини: цукор, кальцію стеарат, полівінілпіролідон низь комолекулярний медичний.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарати вітаміну D3 та його аналогів. Код АТС А 11C С 05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Відеїн – препарат вітаміну Dз (холекальциферолу), в основі якого лежить молекула відехолу (комплексна сполука холекальциферолу з холестерином в пропорції 1:1), що знаходиться всередині білкової оболонки казеїну. Враховуючи слабку стійкість холекальциферолу до процесів окиснення, холестерол, у складі Відехолу, виконує роль свого роду внутрішнього бар'єру захисту від окиснення, а білок – зовнішнього бар'єру. Крім того, до складу Відеїну входить також вітамін Е (токоферолу ацетат), який в організмі людини виконує роль додаткового для холекальциферолу антиокиснювального чинника, що автоматично підвищує біологічну цінність Відеїну.

Відеїн, як препарат холекальциферолу, бере активну участь у регуляції роботи багатьох органів і систем, а також різних видів обміну. Зокрема, він регулює обмін кальцію і фосфору в організмі, підвищує всмоктування кальцію в кишечнику, покращує реабсорбцію фосфору в ниркових канальцях, сприяє нормальному формуванню і зростанню кісткової тканини, підтримує в межах норми концентрацію кальцію і фосфору в крові. Холекальциферол є регулятором основних видів обмінних процесів – ліпідного, білкового; регулює синтез ферментів, гормонів, причому не тільки кальцій регулюючих (паратиреоїдний гормон, кальцитонін), але й тиреотропіну, глюкокортикоїдів, інсуліну, гастрину та ін., а також рецепторних білків.

Холекальциферол регулює проліферацію і диференціацію клітин усіх органів і тканин, у тому числі форменних елементів крові, b- клітин підшлункової залози, імунокомпетентних клітин; регулює роботу пара щитовидної залози. Встановлена важлива роль вітаміну в репродуктивній функції. Вважають, що він відіграє активну роль в ембріональному, фетальному та постнатальному періодах розвитку дитини. D-гіповітаміноз є фактором ризику виникнення або посилення перебігу ряду захворювань, у тому числі рахіту у дітей, остеопорозу, цукрового діабету, серцево-судинних захворювань тощо.

Фармакокінетика. Всмоктування холекальциферолу у формі Відеїну відбувається в дистальному відділі тонкої кишки і становить 85–90 % від прийнятої дози. При холестазі та з інших причин, що зменшують надходження жовчі до кишечнику, всмоктування вітаміну D3 може знижуватися. Холекальциферол – біологічно неактивна сполука. З кровотоком він потрапляє у печінку, де під впливом вітамін-D3-25-гідроксилазних ферментів, перетворюється на 25-гідроксихолекальциферол (250НDз). Ця сполука є транспортною формою вітаміну D3 і важливим біоактиватором – низька концентрація 250HD3, є пусковим фізіологічним механізмом для підтримки обміну вітаміну D3, кальцію і фосфору в організмі. Утворений в печінці 250НDз метаболіт транспортується в нирки, де підлягає подальшому перетворенню на гормонально активні метаболіти: 1,25- і 24,25-дигідроксихолекальцифероли. Для підтримки фізіологічних процесів в організмі важливим фактором є наявність необхідного співвідношення основних метаболітів вітаміну D3, оскільки вони беруть участь в регуляції різних ланок одних і тих же фізіологічних процесів. Елімінація холекальциферолу здійснюється шляхом екскреції з жовчю через кишечник за 24–48 годин, з якого він частково повторно всмоктується (ентерогепатична циркуляція). При цьому курсовий прийом Відеїну (30–45 днів) забезпечує депонування холекальциферолу в ретикулоцитах печінки. У подальшому, холекальциферол вивільняється з депо і забезпечує ефективні терапевтичні концентрації активних метаболітів впродовж трьох подальших місяців, з поступовим зниженням їх концентрації в плазмі крові до кінця четвертого місяця.

Показання для застосування. Профілактика і лікування рахіту та рахітоподібних захворювань у дітей, остеопатії різного генезу, D-гіповітамінози у вагітних жінок, порушення мінерального обміну (остеомаляції, остеопорози), для лікування хворих, оперованих з приводу несправжніх суглобів, ортопедичних деформацій з явищами уповільненої консолідації переломів при переломах кінцівок, в комплексній терапії при ревматоїдному артриті, дифузних захворюваннях сполучної тканини, хронічній екземі.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо під час або протягом 10–15 хв після їди, в один і той же час, один раз на добу.

Для немовлят перед прийомом таблетку розтерти і змішати з молоком чи іншою рідиною. Давати під час їди.

З метою профілактики рахіту у дітей раннього віку препарат застосовують курсовим методом по 2 000 МО на добу протягом 30 днів на 2, 6, 10-11-му місяці життя. В подальшому повторні курси – 2–3 рази на рік, з інтервалами між ними не менше 3 місяців, до досягнення дитиною 3-річного віку.

Дітям, які часто хворіють, препарат призначають по 2 000–4 000 М 0 протягом 30 днів, у подальшому – 2–3 курси на рік по 2 000 МО протягом 30 днів з інтервалами між ними не менше ніж 3 місяці.

Дітям, які тривалий час отримують проти судомну терапію (фенобарбітал, седуксен, дифенін) або кортикостероїди, гепарин препарат призначають по 2 000–4 000 МО на добу протягом 30–45 днів, з можливим повтором курсів з інтервалом 3–4 місяці між ними.

З лікувальною метою дітям, хворим на рахіт, з урахуванням ступеня тяжкості процесу препарат призначають по 2 000–4 000 МО на добу протягом 30–45 днів. У подальшому – по 2 000 МО на добу протягом 30 днів 2–3 рази на рік, з інтервалами між ними не менше ніж 3 місяці.

При рахітоподібних захворюваннях підбір лікувальної дози (від 4 000 до 14 000 МО) здійснюється індивідуально для кожного хворого.

При ревматоїдному артриті, дифузних хворобах сполучної тканини, хронічній екземі, псоріазі препарат призначають по 4 000 МО на добу протягом 45 днів. Повторні курси – через 3 місяці після закінчення лікування.

При граничних станах інфекційного та дисметаболічного типу, вторинних імунодефіцитах, уроджених вивихах стегна та дітям, які мешкають на забруднених радіонуклідами територіях, препарат призначають по 2 000–4 000 МО на добу протягом 30 днів. У подальшому – по 2 000 МО протягом 30 днів по 2–3 рази на рік, з інтервалами між ними не менше 3 місяців.

Вагітним із груп ризику (гестози, цукровий діабет, ревматизм, хронічні хвороби печінки, нирок, з клінічними ознаками гіпокальціємії і порушень мінералізації кісткової тканини ) – по 1 000– 2 000 МО на добу з 28–32-го тижня вагітності протягом 8 тижнів, незалежно від пори року.

При лікуванні хворих з кістковою патологією Відеїн призначають по 4 000 МО на добу протягом 30 днів. При необхідності повторний курс проводиться через 3–4 місяці після закінчення лікування.

Побічна дія. При дотриманні доз, що рекомендуються, побічні ефекти не спостерігаються.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Гіперкальціємія. Сечокам’яна хвороба з конкрементами кальцієвого складу.

Передозування. При тривалому застосуванні препарату у високих дозах можливий розвиток токсичної дії: втрата апетиту, запори, головний біль, міалгія, артралгія; гіперкальціємія, гіперкальціурія, порушення функції нирок.

Лікування: відміна препарату, дієта з низьким вмістом кальцію, вживання великої кількості рідини, заходи, спрямовані на усунення гіперкальціємії.

Особливості застосування. Препарат слід застосовувати під наглядом лікаря. Повторні курси необхідно проводити не раніше, ніж через 3–4 місяці. При тривалому застосуванні препарату (більше 45 днів) у терапевтичних дозах треба контролю вати рівень кальцію та фосфору в плазмі крові і сечі.

Хворим при тривалій іммобілізації не слід призначати високі дози препарату.

З обережністю призначають при гіперфункції щитовидної залози, бо можливий розвиток реакції підвищеної чутливості до вітаміну D3.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні препарату Відеїн з проти судомними препаратами та кортикостероїдами ефективність препарату Відеїн знижується.

За одно моментного застосування Відеїну і діуретиків підвищується ризик розвитку порушень кальцієвого обміну (необхідно контролю вати рівень кальцію в крові та сечі).

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0C. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 2 роки 6 місяців.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у пачці.

Виробник. ЗАТ “Київський вітамінний завод”.

Адреса. 04073, м. Київ, вул. Копилівська, 38. Web-сайт: www.vitamin.com.ua
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus