Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Справжнє кохання чи залежність: а що відчуваєте ви

23:30, 30 Вер 2015 · Категорія: Психологія, Секс та кохання · Переглядів 2242 · 

У молодості більшість дівчат думають, що любов - це така природна штука, яка в житті трапляється майже з кожним. А якщо з кимось не трапилася донині, то обов'язково станеться в майбутньому. Просто треба зустріти ту саму людину і ось воно - кохання.

Любов чи залежність

Любов чи залежність



Love

Після багатьох років спостережень, аналізу власного досвіду та досвіду інших стає очевидним, що любов - рідкісне, вкрай рідкісне почуття. У тому самому сенсі цього слова, де є взаємоповага, визнання цінності один одного, взаємний розвиток, усвідомлена вірність. Те, що люди зазвичай називають любов'ю, найчастіше є любовною залежністю.
 
Вона починається захоплено, романтично, з буйством гормонів і флюїдів. Не встигнувши толком пізнати один одного, люди впадають в емоційну і сексуальну залежність, щиро вважаючи, що ось і наскочило те саме світле і довгоочікуване почуття - кохання. Закоханість може початися з хімії, любов завжди базується на знанні і прийнятті іншої людини.

В ейфорії закохані перестають жити окремими один від одного життями: закидають свої захоплення, забувають родичів, абияк виконують роботу, піклуються про дітей, якщо вони є, за потребою. Всі думки і бажання пов'язані з об'єктом пристрасті. З ним дуже добре, без нього дуже погано. Якщо в цей час у пари не з'являються спільні справи, інтереси, якщо вони ніяк не просувається у впізнавання один одного, якщо не згадують про власне життя, а задовольняються тільки відчуттями поруч з коханим або коханою, то пара стає на тяжкий шлях любовної залежності. Періоди, коли разом добре, будуть скорочуватися, а в періоди відособленості буде все так само погано. Зрештою люди дійдуть до того, що погано буде разом і погано - нарізно. Світло, радість і легкість назавжди підуть з цих відносин.

Стануть звичними ситуації, коли один принижує і ображає іншого, але "у нас же кохання" - як і раніше ідеальне виправдання, тому все прощається. Хтось не дає іншому вчитися, але нічого, "інтереси сім'ї важливіше". Хтось влаштовує скандали і з'ясування на тему: "Де ти був (або була)?", якщо інший затримався на п'ятнадцять хвилин, і вимагає регулярного звіту про місцезнаходження. Або, наприклад, жінка ображається і перестає розмовляти з чоловіком, якщо той поїхав в суботу на рибалку, на футбол, на зустріч з однокурсниками, але без неї. Або чоловік забороняє жінці займатися танцями, йогою та іншими захопленнями, тому що "у тебе ж сім'я". Перевірки телефонних дзвінків і смс, соціальних мереж, навіть ділового листування стають нормою життя, а підозри, ревнощі, недовіра, образи і конфлікти - незмінними атрибутами спільного життя.

За всім цим стоїть очікування, що той інший, який поруч, заповнить душевну порожнечу і займе час життя. У таких відносинах постійно спливає мовчазна або висловлена претензія: "Ти повинен зробити мене щасливою (або щасливим), і ти погано справляєшся з цим". "Будь зі мною", "Не покидай мене", "як ти можеш жити без мене?", "Як може бути тобі добре без мене?" - Люди ланцюгами сковують один одного.

Це відбувається не тому, що хтось поганий, а хтось хороший, в співзалежних відносини потрапляють обидва партнери з комплексами і психотравмами. Наприклад, один боїться душевної близькості, іншому любові завжди не вистачає. Той, хто боїться, буде тікати і дистанціюватися, той, хто ревно хоче бути коханим, буде виривати або намагатися заслужити цю любов всіма доступними засобами. Вони можуть і помінятися ролями, бо це дві крайності однієї гри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 12 порад, як зберегти любов

Насправді кохання мало залежить від того, хто його викликає. Любов починається з любові до себе і з прийняття себе. В душі цілісної людини любов живе завжди. Це вміння радіти життю, любити всі її прояви, знаходити в цьому задоволення і реалізацію, бути наповненим і завершеним. Тільки тоді людина здатна любити. І ця здатність є далеко не у всіх. Часто максимум того, що людина може побудувати у відносинах, - це залежність. Він не бачить, не розуміє, не відчуває по-іншому.

Любов - це вільний вибір. Не заради квартири, не заради дітей, що не через острах самотності. "Я з тобою, тому що ти для мене найкращий (або найкраща). Я не помру без тебе, але з тобою моє життя яскравіше, насичене і тепліше".


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
Сміх допоможе впоратись зі щоденним стресом
9:00
Рукоділля, яке покращує психологічний стан
0:40
Поради для боротьби з вигоранням на роботі
21:00
Запаморочення - ознака панічної атаки
11:00
Несподівана причина розвитку шизофренії
17:00
Різниця у наслідках чоловічої та жіночої депресії
12:00
Ипохондрия и агорафобия: ваш шаг к психологическому здоровью
17:00
Незвична причина підліткової депресії
11:00
Кохання - ліки від депресії
20:30
До чого призводить нервове виснаження?
11:30
Бережіть здоров'я: чому лайка може бути корисною?
10:00
Поради після зради: як налагодити стосунки?
20:30
Чому навесні загострюються психічні порушення?
9:30
Зрадники стрімко втрачають вагу
0:40
Як проявляється ПТСР?
9:00
Спільна риса нещасних людей
22:00
Поганий почерк дитини може бути ознакою проблем нервової системи
23:30
Риса характеру, яка допомгає схуднути
11:30
Відростити сивину: модний тренд чи зручність?
12:30
Фахівці назвали ознаки токсичних стосунків
7:00
Наукові способи стати щасливішими
23:30
Позитивне мислення покращує здоров'я
22:00
Кохання може зашкодити здоров'ю
22:00
Хвороби, які лікують тваринки
21:00
Психологічні поради для екологічного вивільнення гніву
0:20
Фактор, який підвищує ризик психічних порушень у дітей
7:00
Емоційне оніміння: поради психологів
7:00
Психологи розповіли, що жінки частіше зраджують
9:00
Сучасне лікування післяпологової депресії
6:20
Любов до обіймів може бути спадковою
14:00
Мікродозування грибами - новий спосіб лікування ментальних проблеми
0:20
Психологи розповіли, як не відкладати життя на потім через війну
0:40
Фахівці назвали найпоширеніші психічні розлади українців
15:30
Вплив освіти на психічне здоров'я
12:30
Науковці розповіли про причини виникнення депресії
11:00
Що впливає на оцінку людиною власної зовнішності?
14:00
Вплив стресу на здоров'я дітей
11:00
Поради під час лікування післяпологої депресії
13:00
Вплив тривожності на розвиток ожиріння
7:30
Поради, які допоможуть впоратись зі стресом
Здоров'я в соцмережах: