З настанням тепла настає сезон алергії. Загалом на мешканців країни чекають три атаки алергії, розповіла лікар-алерголог Юлія Андреанова
Алерголог назвала терміни трьох сезонів алергії влітку
Перша почнеться в середині квітня, коли зацвітуть дерева та чагарники. Причому цього року вона очікується найагресивнішою: через пізній прихід тепла, цвітіння буде дуже активним. Кількість пилку з квіток рослин, відповідно, буде концентрованішим, і це вплине на самопочуття людей, схильних до алергічних реакцій.
Друга атака настане в червні-липні, коли цвітимуть польові трави. А третя - у серпні-вересні, коли зацвітуть бур'яни - амброзія, полин та багато інших.
Лікар радить алергікам підготуватися до цих атак квіткового пилку заздалегідь: як мінімум за два тижні до настання сезону вже потрібно розпочинати прийом спеціальних антигістамінних препаратів, які мають накопичувальний ефект. Їхня дія не скоропомічна - почалося чхання, прийняв таблетку - і все пройшло, але ефективніше.
Лікар також попередила, що приймати препарати "від алергії" слід порадившись із фахівцем, самолікуванням за порадами знайомих займатися не варто, оскільки можна завдати собі більшої шкоди.