Особливо часто тромбоз зустрічається після перенесеного коронавірусу, тож цьому треба запобігти.
ківі
Дослідження показали, що у людей, які вживають ківі, здатність тромбоцитів зв'язуватись та утворювати тромби зменшується приблизно на 18–20 відсотків. До переліку корисних після COVID-19 продуктів також увійшов мигдальний горіх. Він містить антиоксидант, вітамін Е та комплекс речовин, які також знижують здатність тромбоцитів зв'язуватися один з одним. Добова доза становить 55 грамів.
Аналогічний ефект має ананас. Він не тільки знижує агрегацію тромбоцитів, а й збільшує здатність крові руйнувати тромби, що утворилися. Ананас краще включати в раціон щотижня приблизно по 100 грамів.
Вживання цих продуктів корисне не тільки людям, які перенесли коронавірусну інфекцію, але також людям із серцево-судинними захворюваннями, зокрема, з миготливою аритмією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: