Не слід умивати шкіру гарячою або холодною водою, оскільки холодна вода сприяє звуженню судин, а гаряча вода - навпаки, розширенню, і тому зморшки можуть з'явитися раніше.
Для того, щоб шкіра була менш чутлива до зовнішніх впливів, на ній має зберігатися якомога більше природного жиру. Для цього не слід змивати його весь при ранкових процедурах.
Для вмивання в зимовий час добре використовувати воду кімнатної температури, а влітку вмиватися прохолодною водою. Перед умиванням рекомендується злегка змастити шкіру рослинним маслом або сметаною. Шкіра буде легше переносити процедуру вмивання, якщо перед цим її очистити кисломолочним продуктом. Для цієї мети підійдуть кефір, кисле молоко, ацидофілін, так як речовини, які перебувають в них, живлять і пом'якшують шкіру, і сприяють нормалізації кислотно-лужного балансу. Також можна змастити шкіру жирним кремом чи вершками за 15 хвилин до вмивання.
Перш, ніж приймати будь-які водні процедури, будь-то купання в морі, прийняття душу або ванни, купання в басейні, необхідно забезпечити шкірі захист. З цією метою нанесіть спеціальний крем, або змастіть шкіру обличчя сметаною, вершковим маслом (обов'язково несолоним), або рослинним маслом. Для сухої шкіри дуже корисні контрастні вмивання, і після такої процедури слід нанести крем з вітамінами.
Вечорами шкіру, схильну до сухості, краще всього очищати спеціальним кремом, а не водою, можна також настоєм з трав, або кефіром, а після очищення нанести нічний крем.
У засобах по догляду за сухою шкірою обличчя обов'язково повинна бути жирна основа. Засіб не повинен видаляти природний жир з шкіри, це повинні бути косметичні вершки, або спеціальне молочко, обов'язково з зволожуючими речовинами. А креми денні необхідно підбирати з УФ-фільтром, для захисту шкіри від ультрафіолетового випромінювання, яке призводить до раннього старіння.
Використання мила у водних процедурах необхідно звести до мінімуму. Вмиватися і мити шкіру тіла можна, використовуючи вівсяні пластівці. Для цієї процедури їх слід насипати в полотняний мішечок і використовувати замість мочалки. Корисні речовини, якими сповнена вівсянка, підживлюють шкіру, і не змивають з неї такий необхідний жировий шар.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як підібрати маску за типом шкіри