Гелі та пінки. Найбільше гелі та пінки підходять для очищення жирної і проблемної шкіри. Як правило, в таких косметичних засобах містяться синтетичні поверхнево-активні речовини (ПАР), при впливі яких не порушується кислотно-лужний баланс шкірного покриву. У той же час гелі та пінки мають ряд недоліків. При частому їх використанні порушується гідроліпідний (співвідношення вологи і жиру) баланс шкіри.
Лосьйони. Розрізняють спиртовмісні лосьйони і лосьйони без спирту. Ці засоби добре видаляють бруд і практично не порушують гідроліпідний баланс шкіри, так як всі лосьйони не містять ПАР. Більш того, в лосьйонах можуть міститися додаткові живильні речовини, наприклад полісахариди, вітаміни, протеїни і рослинні масла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутись "гусячих лапок" навколо очейПідтягуюча ліфтинг-маска для обличчяМолочко і вершки. Використання молочка корисне при сухій шкірі. У деяких випадках (уважно читайте інструкцію!) Молочко і вершки не потрібно змивати, що робить їх досить зручними у використанні. Спеціальне молочко для жирної шкіри містить в своєму складі велику кількість протизапальних та антисептичних компонентів, а в молочку для сухої шкіри міститься ряд жирових добавок.
Біфазної гідрофільні очисники. У таких косметичних засобах міститися відразу два компоненти: жирова основа і очищающий гель. Таким чином, біфазної рідина має два шари, які добре видно в прозорих флаконах. Гідрофільний (нижній) шар зволожує шкіру, а маслянистий (верхній шар) - очищає від косметики. Перед тим, як нанести біфазний очищувач на шкіру, необхідно гарненько його збовтати, щоб обидві його складові перемішалися.
Крім використання спеціальних очищувальних засобів, 1-2 рази на тиждень косметологи рекомендують проводити більш глибоке очищення шкіри з видаленням омертвілого шару клітин. Такі процедури можна проводити, як у косметолога, так і в домашніх умовах, використовуючи спеціальні засоби, наприклад скраби.