Процесс старінняКоли людина старіє, клітини шкіри діляться повільніше. Підшкірні жирові клітини починають атрофуватися, і основна частина еластичних волокон і волокон колагену, який забезпечує підґрунтя для поверхневих шарів, ослаблюється і розплутується. Шкіра втрачає свою еластичність; при натисканні на шкіру вона вже не так швидко повертається в свою колишню позицію, а замість цього осідає і формує глибокі зморшки. Здатність шкіри зберегти вологість зменшується; як результат, шкіра стає сухою і лускатою. Крім того, здатність шкіри до відновлення зменшується з віком, таким чином рани гояться значно повільніше.
Пошкодження сонцем (фотостаріння) Шкіра може також старіти передчасно в результаті тривалої дії ультрафіолетових променів. Сонце частенько є найголовнішою причиною старіння шкіри і навіть виникнення ракових захворювань. UVA і UVB промені (ультрафіолетові промені) заподіюють шкоду шкірі, призводячи до появи зморшок, зниження імунітету, прискореного старіння шкіри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зволожуючі літні маски для обличчя: ТОП 3Інші фактори Хоча в людей може бути генетична схильність до ранньої появи зморшок, відомо, що перебування на сонці прискорює цей процес. Куріння також може негативно вплинути на стан шкіри. Екологічні чинники, викликані сигаретним димом і забруднене повітря, особливо озон, можуть прискорити старіння, виробляючи вільні радикали — частки, які в надмірній кількості можуть пошкодити мембрани клітин шкіри і взаємодіючи з генетичним матеріалом цих клітин, можуть значно прискорити процес старіння шкіри — включаючи появу зморшок і, що ще важливіше, рак. Швидка втрата ваги також призводить до зморшок, зменшуючи об'єм жирових клітин. Тоді людина виглядає виснаженою, але й можуть виникнути осідання шкіри. Озон, постійний забрудник повітря, може бути специфічною проблемою для шкіри. Як показують дослідження, озон здатен знищити значну кількість вітаміну Е в шкірі; а цей вітамін є важливим антиоксидантом.