Одні вважають, що лак ніяк не впливає на стан нігтьової пластини, адже всі поживні речовини ніготь отримує через кров, інші відзначають, що після шелаку та інших гелевих покриттів нігті стають тонкими, шаруються, і на них з'являються білі плями і навіть мікротріщини. Де правда, а де міф, пояснює відомий американський дерматолог, доктор Дана Стерн.
Насправді, нігті отримують всі необхідні поживні речовини і кисень через кров, а не в буквальному сенсі з повітря. Нігтьова пластина складається з кератину, а це міцний матеріал, який також є основною нашого волосся. Виходячи з цього, не варто слухати тих, хто впевнений, що нігті «повинні дихати». Вони не дихають, і лак, відповідно, не може впливати на нігтьову пластину. Так стверджує доктор Дана Стерн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міцні нігті: вісім рецептів для красиЗ іншого боку, вірно і те, що лак для нігтів і рідини для зняття лаку, особливо містять ацетон, сушать нігті. Це призводить до їх сколів та інших проблем.
"Сильний розчинник, який входить до складу будь-якого засобу для зняття лаку, висушує нігті, вони тоншають і починають розшаровуватися, - попереджає доктор Дана Стерн, яка є одним з небагатьох лікарів-дерматологів, що спеціалізуються на діагностиці, лікуванні та операції на нігтях, - тому влаштовувати для нігтів «розвантажувальні дні» без манікюру - процедура в цілому корисна. У ці дні потрібно робити масаж рук і ніг і регулярно наносити зволожуючий засіб для кутикули".