Не завжди целюліт виникає у тих, хто грішить неправильним харчуванням. Неприємні горбочки під шкірою можуть бути навіть у тих, хто займається спортом та правильно їсть. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Не бавтесь з вагою
Спадкова схильність є ключовим моментом у розвитку целюліту. Передається целюліт по жіночій лінії - від матері до доньки.
Вікові зміни: з віком шкіра втрачає пружність, периферичний лімфо-і кровообіг погіршуються, змінюється гормональний профіль і посилюється або розвивається целюліт; причому швидкість розвитку з віком у всіх різна і у великій мірі визначається спадковістю: у одних целюліт виражений слабо до старості, в інших він помітний вже в 20 років, у третіх різко проявляється після перших пологів, у четвертих шкіра стає горбистою після сорока років, у п'ятих целюліт з'являється тільки при вступі в період менопаузи. Варіантів розвитку - нескінченна множина.
Надмірна вага: у жінок з надмірною вагою целюліт зустрічається частіше, з віком посилюється помітніше, ніж у худих. Але це не загальне правило: і у струнких жінок, і навіть у худих і спортивних іноді спостерігається виражений целюліт. А деякі товстушки, навпаки, можуть похвалитися пружною та гладенькою шкірою. Але є один серйозний фактор - спільний для всіх жінок - гра з вагою: схудла - погладшала. На жаль, цей фактор багато хто не враховують, а, ганяючи вагу туди-сюди, примудряються починається целюліт благополучно перетворити на квітучий целюлітище.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу