Гель-лак, він же шелак, зараз неймовірно популярний. А чому б і ні? Манікюр залишається ідеальним протягом двох-трьох тижнів - хіба звичайному лаку таке під силу? Однак є в модному захопленні прихована небезпека. Про неї попереджають лікарі. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Не захоплюйтесь цим манікюром
Саме покриття у фахівців не викликає побоювання. Навіть навпаки: гель-лак зміцнює нігті, захищає нігтьові пластини від різних пошкоджень. Наноситься і знімається легко, алергію не викликає.
У чому ж тоді небезпека? У сушінні! При якому нафарбовані нігті обов'язково піддаються впливу ультрафіолету - для цього використовують спеціальні УФ-лампи.
На думку експертів з Медичної школи Нью-Йоркського університету та Американського фонду раку шкіри, часте опромінення ультрафіолетом (за допомогою УФ-ламп) може спровокувати розвиток шкірної онкології. Правда, ризик не надто високий, але він все-таки є.
А це значить, що захоплюватися гель-лаком не варто. Адже літо - така пора, коли нам і так вистачає сонячних променів. Не виключено, що постійні манікюри-педикюри стануть останньою краплею для організму.
Щоб звести ризик опромінення до мінімуму, лікарі радять перед сушінням нігтів в УФ-лампі нанести на руки або ноги сонцезахисний крем з SPF-фільтром не нижче 15.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 чарівних фраз мами, які роблять дітей щасливими щодня
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Шоколадно-кавовий пиріг з кремом зі згущеного молока