Якщо вас час від час турбують висипання в одному й тому ж місці на обличчі - на щоках, носі чи лобі, варто перевірити, в чому ж причина? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Рідкісні висипання на переніссі з'являються при стресах, гормональному дисбалансі під час перехідного віку у підлітків, вагітності у жінок, менопаузі та інших гормональних порушеннях.
Утворення прищів на вилицях - ознака патології наднирників та нирок.
Прищі на носі і щоках сигналізують про проблеми з шлунково-кишковим трактом і підшлунковою (виразка, хронічне нетравлення, гастрити) або неправильне харчування, пов'язане з вживанням копченої, смаженої, гострої, консервованої та солодкої їжі.
Висипання в ділянці чола свідчить про проблеми з кишечником, такі як запори, дисбактеріоз.
Дрібні прищики на підборідді виникають зазвичай внаслідок гінекологічних захворювань (щитовидки, яєчників, ерозії).
У жінок запальні процеси на шкірі можуть бути пов'язані з вагітністю, менопаузою, ендокринними та гінекологічними захворюваннями, які провокують певну реакцію потових і сальних залоз, збільшення кількості бактерій, що сприяють появі висипань.
Алергія на деякі харчові продукти, косметичні засоби, метали може стати причиною висипань на обличчі. Щоб з'ясувати, які продукти і засоби викликають негативну реакцію організму, варто здати тест на алергени. Якщо ти знаєш, що викликає у тебе алергію, утримайся від вживання таких продуктів і при покупці чого-небудь звертай увагу на склад.
Надмірне вживання смажених, жирних, гострих страв, кави, копченостей, солодощів, овочів і фруктів з високою концентрацією хімії веде до виникнення прищів. Варто скоротити споживання цих продуктів до мінімуму.
Постійні стреси і переживання порушують роботу ендокринних залоз, в результаті чого з'являються прищі та акне. При прояві негативних емоцій в організмі відбувається викид адреналіну і вазопресину. Вазопресин порушує кровопостачання в шкірі, яка недоотримує поживні речовини, внаслідок чого й виникають шкірні проблеми.