Більшість жінок, вибираючи шампунь, звертають увагу на марку, рекламу, думку подруг і, звичайно ж, упаковку. Але подібних критеріїв недостатньо. Перше, на що варто звертати увагу при виборі шампуні — його склад. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Звертайте увагу на склад
Якісний шампунь містить від 20 до 30 речовин, тому розібратися в складі без допомоги фахівця дійсно складно.
У списку назви інгредієнтів зазвичай розташовані в порядку убування (за кількістю речовини в шампуні). Тобі не варто вчити найменування всіх інгрідієнтів, достатньо лише запам'ятати кілька з них і вибирати ті шампуні, які не містять (або містять невелику кількість) шкідливих речовин.
Компоненти шампуні, які шкодять твоєму волоссю:
SLS — Sodium Laureth Sulfate Спочатку SLS використовувася для чищення механізмів, машин. У шампуні ж він відповідає за піноутворення. Хімічний склад даного компонента дозволяє йому потрапляти в кров через пори шкіри і накопичуватися в тканинах печінки, серця та очей. Це токсичний мутаген, який може порушувати процеси метаболізму. Сульфанат натрію дійсно позбавляє волосся від жиру, але також сушить шкіру голови. Якісні шампуні практично не містять цієї речовини.
BHT — Butylated Hydroxytoluene Канцероген, який перешкоджає окисленню жирів при взаємодії з повітрям. У багатьох країнах Європи його вже давно заборонили використовувати в косметичних засобах.
Sodium Lauruulaureth Sulfate Інші назви цієї речовини — натрію лаурил, або лауретсульфат. У шампунях використовується через очищувальні властивості. Багато виробників часто маскують цей компонент як «витяжку кокоса». Це дуже дешевий і досить шкідливий продукт нафтопереробки. Він набагато підвищує схильність людини до алергії, викликає лущення шкіри (лупа), почервоніння, висип. TEA, DEA Інгредієнт, який досить часто зустрічається у складі шампунів, як дешевих, так і дорогих. У складі цих сполук присутній аміак, який при тривалому використанні завдає токсичну дію на весь організм. Здатний викликати алергію, сухість шкіри голови і подразнення очей. SLES — лауретсульфата натрію Цей компонент більш безпечний і м'який, на відміну від SLS. Його часто використовують в дитячих шампунях. Незважаючи на це, SLES також шкідливий, хоча ефект його досить короткочасний і не має властивості накопичуватися в організмі. Його просто потрібно ретельно змивати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому добре бути старшою дитиною?
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини