Найбільш простий спосіб - змочити волосся
кисляком або кислим молоком, а потім змити його теплою водою. Волосся очищається від жиру та бруду, стає м'яким, неламким. Для миття голови краще користуватися кип'яченою водою, додавши трохи питної соди або нашатирного спирту. М'яка вода добре знежирює волосся, не подразнює шкіру голови.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як наносити маски на волосся, щоб вони приносили користьНа такій воді готують
кропив'яний і березовий настої, які і без мила добре відмивають волосся. Щоб приготувати кропив'яний настій, свіжу кропиву залийте в тазу окропом, коли вода охолоне, - настій готовий. Березовий настій краще робити навесні, використовуючи для цього березовий віник з бруньками. Віник промийте гарячою водою і залийте окропом. Через півгодини настоєм можна митися. Обполіскуйте волосся настоєм липи і ромашки: вони сприятливо діють на шкіру голови, перешкоджають появі лупи. Пропорції приготування настою - жменя трави на літр води.
Можна мити
гірчичним порошком. Розмішати 2 столові ложки порошку на півлітра теплої води і можна як мити шампунем, тільки вода не піниться. Гірчиця відмінно видаляє (абсорбує) жир. При тривалому митті гірчиця запече. Відразу змивати. Бажано опустити голову повністю у воду, тому що, якщо просто зливати воду на волосся, вся гірчиця може не змитися. В цьому випадку залишиться враження лупи - незмиті білі пластівці гірчиці. Якщо ж волосся повністю опустити у воду і там змивати, то все буде в порядку. Гірчиця змиється і не залишить ні сліду, ні запаху.