Придбали новий крем чи тонік, аж раптом відчуваєте, що після кількох використань шкіра буквально палає, покривається висипаннями або червоніє. Що робити? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Уникайте контакту з алергеном
Алергія на обличчі, точніше її прояв, може бути обумовлено впливом різних алергенів. Так, на шкірі обличчя можуть з’являтися такі дефекти:
Папули або вузлики. Такі утворення виглядають як невеликі припухлі плями. Чим менше розмір, тим швидше вони безслідно зникають.
Пухирі, що мають схожість з укусами комарів.
Пустули або гнійники, що являють собою припухлості з гнійним внутрішнім вмістом. Чим більше розмір таких утворень, тим імовірніше, що після зникнення залишиться рубець.
Що робити з алергією на обличчі?
Діагностика – запорука ефективного лікування. Перш ніж приступати до лікування, варто обов’язково відвідати лікаря. Лікування різних типів алергії складається з декількох етапів:
пошуку та усунення алергену; призначення антигістамінних препаратів; місцевого використання лікувальних кремів; спеціального харчування.
Отже, виникла алергія на обличчі – що робити? Цю проблему не можна ігнорувати. Якщо алергія з’явилася ввечері, але при цьому не спостерігається утруднене дихання і набряклість, то варто застосувати такі засоби, які заспокоять шкіру і будуть перешкоджати тому, що алергія почне поширюватися на інші ділянки.
Спочатку потрібно очистити обличчя. Робиться це за допомогою ватних дисків і молочних або молочнокислих продуктів, розведених водою. Даною рідиною потрібно протерти обличчя, після цього вмитися кип’яченою або дистильованою водою, не використовуючи косметику.
Далі потрібно зробити компрес. Заваріть шавлію або ромашку, візьміть марлеву тканину, вимочіть її у відварі і прикладіть на уражену ділянку шкіри. Аналогічний компрес можна зробити, використовуючи неміцний чай.
Для сушіння обличчя знадобиться чистий рушник, яким потрібно промокати лице. Терти шкіру не варто, так як це буде тільки дратувати. Після сушіння треба присипати шкіру обличчя рисовим або картопляним крохмалем.