Спочатку розберемося з ароматами, які добре "працюють" саме восени і взимку - тому що влітку нашому носі і мозку потрібно зовсім інший, так би мовити, ароматичний контент.
Якщо у вас вегетосудинна дистонія, і осінні погодні катаклізми часто призводять до головного болю, ваш вибір - цитрусові і східні аромати на основі деяких прянощів. Розкладіть по квартирі свіжі апельсини, мандарини та лимони, на кухні поставте невеликі стаканчики з паличками кориці. Можна натикати апельсини сухою гвоздикою - ця комбінація дає відмінний аромотерапевтичний ефект! При цьому уникайте ароматів троянди і лаванди - це аромати для гіпертоніків, а гіпотоніків і дистоніків вони можуть просто "прибити до підлоги".
Якщо ви помічаєте, що з ранку у вас все в порядку, а хандра накочує довгим осіннім вечором, спробуйте оточити себе ароматом бергамоту. Найпростіший спосіб - заварити чай earl grey. Аромат квітів м'яко викликає прилив активності - рівно настільки, щоб ви знайшли в собі сили зайнятися чимось цікавим, але при цьому нормально заснути вночі.
Якщо, навпаки, хандрити ви починаєте з ранку, то рятуйтесь ароматом перцевої м'яти. М'ятний чай, жувальна гумка, гель для душу з ароматом м'яти, а також спеціальна м'ятна олія підбадьорять і піднімуть настрій, навіть якщо за вікном ллє сумовитий дощ. Але не переборщіть - дуже концентрований аромат м'яти може призвести до тахікардії.
До речі, важливо, ніж в період мерзенного міжсезоння пахне ваша їжа. Ароматерапевти давно помітили, що самі відповідні для підняття настрою прянощі - це часник і розмарин. Вони стимулюють ділянки мозку, що відповідають за розслаблення, і допомагають уникнути похмурих думок. Кращий аромат для десерту - чорнослив або ваніль. А ось запах какао, як не дивно, здатний занурити в досить похмурий настрій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депресія заважає жінками завагініти Боротися з нудьгою ароматами потрібно за двома напрямками: широким фронтом (наповнивши будинок ненав'язливим, але виразним ароматичним фоном) і точковими бомбардуваннями. Наприклад, за допомогою аромаванн. Запам'ятайте три головних правила: по-перше, якщо ви використовуєте для ванни спеціальну концентровану олію, то сама процедура ні в якому разі не повинна перевищувати 20 хвилин. А якщо відвар натуральних рослин - то 40 хвилин.