Journal of the American Medical Association опублікував дані, отримані фахівцями з Управління з безпеки продуктів і ліків США (FDA) і свідчать про небезпеку частого використання сонцезахисних засобів. Вчені прийшли до висновку про те, що речовини таких засобів всмоктуються в кров при систематичному застосуванні. Зокрема, мова йде про такі хімікати, як оксибензон, авобензон, октокрилен і екамсул.
Фахівці представили результати експерименту. Протягом декількох днів група чоловіків і жінок, середній вік яких становив 35 років, наносили на шкіру сонцезахисний лосьйон. Робили вони це чотири рази на день. Сонцезахисним засобом покривалося до 75% поверхні тіла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Креми від змошок назвали небезпечнимиКоли згодом у добровольців взяли аналізи крові, вони показали, що на тлі регулярного використання засобів від сонця, в організмі людей значно підвищувалась концентрація потенційно небезпечних речовин, що всмоктуються в кров.
FDA встановила порогом безпеки показник 0,5 нг / мл (нанограмма на мілілітр). Але речовини з сонцезахисних засобів значно перевищили цей поріг. Так, показники авобензону в організмі учасників експерименту склали приблизно 4 нг / мл, октокрилен - до 7,8 нг / мл, оксибензон - цілих 209,6 нг / мл. Настільки серйозне перевищення норми може нашкодити здоров'ю: за словами вчених, оксибензон давно підозрюється в здатності викликати гормональні порушення, а також давати канцерогенний ефект, тобто сприяти розвитку раку.
У той же час дослідники відзначають, що для підтвердження шкоди сонцезахисних кремів необхідна більш масштабна перевірка. У їхньому експерименті брали участь тільки 24 людини.