Якщо в шкільній юності прищі здаються катастрофою, то з віком ставлення до них стає філософським. Вони можуть бути пов'язані з генетикою (схильність до прищів багато успадковують від батьків), а також з гормональними змінами в організмі, які пов'язані з факторами віку, а у жінок - вагітності, особливостями місячного циклу, менопаузою.
Але фахівці зазначають, що ігнорувати прищі на спині не варто, тому що в багатьох випадках це говорить про якісь проблеми з організмом.
Стрес. За його впливом може змінюватися гормональний фон, а також слабшати імунна система, і це, в свою чергу, стає причиною висипань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прищі на обличчі сигналізують про депресіюПобічні ефекти ліків. До появи прищів може призводити прийом антидепресанти.
Внутрішні поразки. Ендокринні збої, а також діабет, проблеми з печінкою, сечостатевої системою і шлунково-кишкового тракту також здатні проявлятися зовні як шкірні висипання.
Для боротьби з прищами на спині найправильніше буде відвідати дерматолога. Лікар зробить аналіз крові, який може виявити приховану проблему і призначити ефективне лікування.
З того, що можна зробити самостійно, - ретельніше дотримуватися гігієни, змінити косметику по догляду за тілом, не тиснути і не знищувати прищі вручну, а також змінити раціон. Найчастіше прищі атакують людей, в раціоні яких багато продуктів з високим глікемічним індексом і молочних виробів.