Надмірна робота сальних залоз може говорити про андрогенну шкіру. Це стан, коли підвищений рівень андрогенів (чоловічих статевих гормонів). Він супроводжується клінічними симптомами.
Найчастіше такі симптоми виявляються у вигляді надмірної сальності та жирності шкіри, волосся, може з'являтися акне. Часта ознака гіперандрогенії – гірсутизм, ріст волосся у жінок за чоловічою ознакою, у тому числі на обличчі.
Досить часто при гіперандрогенії у жінок порушується цикл, на цьому фоні відсутня овуляція, складнощі із зачаттям.
Зовні проблема проявляється набором зайвої ваги у верхній частині корпусу. Нерідко розвивається інсулінорезистентність та цукровий діабет другого типу.
Як бачите, жирна шкіра - це лише зовнішній поверхневий симптом, який може свідчити про серйозні збої в організмі. Шкіра реагує першою, оскільки у ній сконцентровано багато андрогенчутливих структур.
Але проблему завжди треба шукати усередині. Якщо статеві гормони в нормі та відхилень немає, приділіть увагу детоксу печінки, кишечника, жовчному. Іноді достатньо відрегулювати харчування, прибрати надлишки вуглеводів із раціону.
Додайте в меню жирні сорти риби (це збагатить організм корисними омега-3 кислотами), соєві та бобові продути, насіння льону, броколі, омегу у вигляді біодобавок для поповнення дефіцитів.
А от оральні контрацептиви, які призначають багато лікарів, вирішенням проблеми гіперандрогенії не є.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу