Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Рак жовчного міхура

Категорія: 

Рак жовчного міхура спостерігається у 2-3 % випадків, хворіють переважно жінки (у 4-5 разів частіше, ніж чоловіки). Часте поєднання раку жовчного міхура і жовчнокам'яної хвороби свідчить про тісний зв'язок між цими захворюваннями. Пухлина може локалізуватись у шийці і дні жовчного міхура. Нерідко розвивається тотальне ураження. Перебіг захворювання характеризується високою злоякісністю, тенденцією до швидкого росту і метастазування. Особливо часто спостерігаються пухлинна інфільтрація ложа жовчного міхура, метастазування у ворота і паренхіму печінки.
Біль у правій підреберній ділянці - найчастіший симптом раку жовчного міхура. Втрата апетиту, диспепсичні розлади, слабість, зменшення маси тіла виявляються у 50-70 % хворих.
Важливою ознакою хвороби є наявність у зоні жовчного міхура щільної бугристої пухлини, яку визначають під час пальпації (у 40-60 % випадків). Механічна жовтяниця розвивається при розташуванні пухлини в шийці жовчного міхура і поширенні її на загальну жовчну протоку, що призводить до обтурації. Жовтяниця може виникнути також внаслідок розвитку метастазів у воротах печінки.

Діагностика раку жовчного міхура


Діагностика раку жовчного міхура складна. Допомагають у розпізнаванні пухлини холангіографія, ультразвукове дослідження, лапароскопія. В окремих випадках при цитологічному дослідженні дуоденального вмісту (жовч порції В) виявляють злоякісні клітини. При дослідженні крові визначають білірубінемію, що поступово збільшується за рахунок прямого білірубіну. Відсутні стеркобілін у калі й уробілін у сечі.

Лікування раку жовчного міхура


Радикальне лікування раку жовчного міхура полягає у видаленні міхура разом з пухлиною. При обмеженому поширенні процесу на печінку до зазначеного обсягу хірургічного втручання додають резекцію ураженої частини печінки. Променева і хіміотерапія неефективні.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus