Діти, які ростуть у сім'ях з батьками-курцями, або діти, яким доводиться постійно вдихати в приміщенні сигаретний дим, ростуть більш агресивно налаштованими.
Шкода куріння дорослих для дітей
Крім того, як встановили дослідники, діти, які пасивно палять, частіше характеризуються схильністю до антисоціальної поведінки, на противагу тим дітям, яким ніколи або нечасто доводилося перебувати в одному приміщенні з курцями і, відповідно, вдихати тютюновий дим.
Дослідниками - Ліндою Пагані з Монреаля та Керолайн Фіцпатрік з Нью-Йорка - була використана для ефективності своєї роботи соціопсихологічна статистика щодо новонароджених малюків та їхнього раннього дитинства. Карти для роботи відбиралися по батьках з великим стажем куріння та здоровим способом життя. Автори під час роботи над статистикою порівнювали показники та вивчали поведінку неповнолітніх дітей. Після чого було встановлено, що в ранньому дитинстві внаслідок пасивного куріння у психіці дитини залишається відчутний слід.
За твердженням дослідників, пасивне куріння впливає та змінює психіку дитини доти, доки вона не відсвяткує десятирічний, перший, ювілей. Якщо протягом кількох років дитина змушена дихати шкідливим димом, то у неї не тільки проявляється залежність від цигарок, а й незабаром вона стає злим та агресивним підлітком.
Така ситуація спостерігається тому, що в перші роки життя мозок маленьких дітей лише починає адаптацію по відношенню до різноманітних соціальних функцій. А токсичні речовини та нестача кисню стають реальною перешкодою становленню природним шляхом нервової системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою