Карбункул - гостре гнійно-некротичне запалення шкіри і підшкірно-жирової клітковини навколо групи волосяних фолікулів і сальних залоз. Може бути ускладненням нелікованого фурункула.
Основною локалізацією розвитку карбункула є: обличчя, задня поверхня шиї, міжлопаткова область, спина, поперековий відділ, сідниці. Можлива поява карбункулів на кінцівках. При попаданні інфекції відбувається запалення кількох волосяних фолікулів. На цьому місці виникає набряк, почервоніння шкіри, болісне при пальпації. За наявності не лікованого фурункула, карбункул може бути його ускладненням.
При несвоєчасному лікуванні набряк та болючість в ділянці рани збільшуються у розмірах. При запущеній формі відбувається тромбування судин, що призводить до некрозу шкіри та підшкірно-жирової клітковини. Далі відбувається гнійне розплавлення підшкірно-жирої клітковини, ділянка некрозу збільшується. На некротизованій ділянці шкіри з'являються отвори, з яких виходить гнійне відділення. Наслідком цього в області карбункула утворюється виразка, яка може досягати кісткової тканини. При загоєнні виразки утворюється груба рубцева тканина, що призводить до косметичного дефекту.
Доволі часто лікарю доводиться відкривати карбункул хірургічним шляхом, хоча тут все дуже індивідуально.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як відучити дитину гризти нігті?
Зовнішність, здоров'я, інтелект: від кого з батьків вони передаються дітям?