Проблеми розвиваються практично у всіх частинах організму.
недосипання
Вчені з'ясували, що систематичний недосип провокує серйозні збої на молекулярному рівні, які змінюють структуру імунних клітин. Далі йде процес запальних реакцій, що запускають хвороби та передчасне старіння. Сон є базовою потребою людини, такою самою, як дихання, їжа, питво.
Навіть при одноразовому недосипанні падає працездатність, псується настрій. Якщо проблема стає хронічною, порушується обмін речовин, зростають ризики багатьох захворювань, включаючи патології серцево-судинної системи. Часто при проблемах зі сном відзначається підвищення основного маркера запалення крові — С-реактивного білка.
Реагує організм також стрибками артеріального тиску. Це відбивається на перевантаженні серцевого м'яза, що може призвести до атеросклерозу, інсульту та інфаркту. Навіть зір, як показав ряд наукових експериментів, помітно страждає при хронічному недосипанні. Дослідження останніх років виявляють і кореляцію між недосипанням та ожирінням, а також з підвищенням ризиків онкологічних патологій. Причиною стає виснаження сил організму та збої у роботі імунної системи.
А скільки спите ви?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою