Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Аденома легенів

Категорія: 

Аденома легень - доброякісна пухлина, яка виникає із залозистого епітелію. Частота її серед доброякісних пухлин найвища (30-40 %). Трапляється переважно в головних і часткових бронхах, рідше - в трахеї і периферичних бронхах. Ріст аденоми ендобронхіальний. Пухлина має вигляд поліпа на широкій основі або тонкій ніжці, з гладенькою, інколи горбистою поверхнею, яка вкрита незміненою слизовою оболонкою. Основними ранніми клінічними проявами аденоми є кашель і кровохаркання. В подальшому спостерігаються явища бронхостенозу з ателектазом частки або всієї легені. Можуть виникати вторинні запальні процеси в бронхах і легеневій тканині з переходом в абсцеси, бронхоектази і навіть емпієму. Перебіг захворювання повільний. Періоди відносного благополуччя змінюються погіршенням стану внаслідок загострення запалення.
Діагностика грунтується на даних рентгенологічного дослідження (гіповентиляція або ателектаз частки чи легені, дефект наповнення бронха при бронхографії, пухлинний вузол у просвіті бронха при томографії), а також бронхоскопії та біопсії.
Лікування тільки хірургічне і полягає у видаленні сегментів, частки легені або навіть всієї легені. В окремих випадках можлива ендоскопічна аденомектомія (за неможливості проведення торакотомії або при загрозі асфіксії).
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus