Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Силікатози

Категорія: 

Силікатози розвиваються у людей, які тривалий час вдихають двоокис кремнію в сполуках з алюмінієм, кадмієм, магнієм. Як правило, праця цих осіб пов'язана з добуванням, виробництвом і обробкою силікатів.

Клініка силікатозу


Серед силікатозів найпоширенішим є азбестоз. Перші клінічні симптоми хвороби з'являються через 5-10 років вдихання азбестового пилу. Хворих турбують кашель з виділенням мокротиння, задишка, біль у горлі. При обстеженні діагностують атрофічний ринофарингіт і ларингіт. У пізній стадії формується хронічний обструктивний синдром. На рентгенограмах виявляють підсилення легеневого малюнку, ознаки емфіземи легень і пористого пневмосклерозу, на тлі яких спостерігаються дрібно- і великовузлові тіні.

Профілактика силікозу і силікатозу полягає у поліпшенні умов праці, в тому числі санітарно-гігієнічних, на виробництві. Робітники зазначених професій мають систематично проходити медичний огляд з дослідженням функції зовнішнього дихання і рентгенографією грудної клітки. Для праці на таких виробництвах необхідно відбирати абсолютно здорових людей. Певне значення мають використання медичних профілакторіїв, повноцінне харчування, періодичне призначення фізіотерапевтичних процедур (лужні інгаляції, дихальна гімнастика, ультрафіолетове опромінювання).

Лікування силікозу


Лікування силікозу і силікатозів симптоматичне. У ранній стадії силікозу важливо перервати вдихання двоокису кремнію, який є причиною хвороби. Рекомендується санаторно-курортне лікування в пульмонологічних санаторіях.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus