Почати варто з зубної щітки, яка повинна мати рідко розташовані пучки щетини і увігнуту поверхню в її середині. Це дозволяє проникнути в міжзубний простір. Краще брати щітку середньої жорсткості, що має невелику головку і закруглені кінці щетинок. Міняти зубну щітку слід не рідше одного разу на два місяці.
Після того, як зуби почищені, треба покрити щітку товстим шаром мила. При подальшому використанні його легко змити. Це захищає щетину від проникнення бактерій.
Щоб якісно прочистити простору між зубами, треба скористатися ниткою для зубів або флосом. Флоси бувають різні за товщиною, вони можуть бути з воском і без нього, існують нитки з фтором. Вощені нитки легше протягнути між зубами, але чистять вони гірше, ніж флоси без воску, які за рахунок ропушення прибирають більше часток з поверхні зубів.
Сьогодні майже ніхто не користується зубним порошком, хоча цей засіб очищає зуби набагато краще, ніж паста. Якщо паста подобається більше, варто використовувати склади з фтором. Це допоможе попередити карієс.
Абразивні пасти не можна застосовувати постійно, вони можуть пошкоджувати емаль зубів. Для тих, хто страждає кровотечами з ясен, прекрасно підійдуть пасти з кухонною сіллю. Для літніх людей гарні зубні пасти з гідратом окису амонію.
Використання зубних ополіскувачів потрібно для того, щоб освіжити порожнину рота або в тих випадках, коли зубної щітки немає під рукою. Такі ополіскувачі багаті вмістом вітамінів, витяжок з лікарських трав, ефірними маслами і ферментами, які добре діють на ясна.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як уникнути карієсу