Якщо нігті ламкі і сухі Якщо ваші нігті дуже ламкі і сухі, а краї нігтя потовщені, то це говорить про дефіцит вітамінів для нігтів А і Е, а також мікроелементів магнію, кальцію та йоду.
Вітамін А є в риб'ячому жирі і курячій печінці. Якщо організм отримує багато білкової їжі, то в вітамін А може реорганізовуватися каротин, який у великих кількостях є в абрикосах і моркви. Потрібно знати, що надлишок даного вітаміну в організмі може піти і на шкоду, так що краще проконсультуватися у фахівця з приводу доз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поради для правильного манікюру від фахівцівВітамін Е є в насінні і горіхах, а також яєчному жовтку, бобових і зеленому салаті. У кисломолочних продуктах, м'ясі, сирі, брокколі і інших сортах капусти багато кальцію. Йод міститься у всіх морепродуктах і ананасах, шампіньйонах, а магній є в насінні, бананах і бобових.
Якщо нігті тьмяні Якщо нігті жовтуватого або сіруватого відтінку, тьмяні і на них можна бачити поздовжні або поперечні борозенки, то це говорить про необхідність вживання таких вітамінів для нігтів, як В5, РР, і селен. Вітамін РР є в арахісі, дріжджах, білих грибах і рисі, а вітамін В5 міститься у висівках, курячому м'ясі, субпродуктах і брокколі. Селен це один з найбільш важливих вітамінів для нігтів, який є в часнику, висівках, оливках, морепродуктах і чорній смородині.
Якщо нігті слабкі Коли нігті слабкі і мають точкові заглиблення з білими плямами, то це говорить про дефіцит вітаміну для нігтів С і цинку. Вітамін С є в помідорах, обліписі, малині, винограді, агрусі, цитрусових і картоплі. А якщо часто поміщати нігті на пару хвилин в половинку розрізаного лимона, то можна повністю забезпечити нігті вітаміном С. Цинк у великій кількості знаходиться в горіхах, морепродуктах, бобових і зелені.
Якщо нігті нерівні Якщо ваші нігті вдавлені, тонкі і мають дуже нерівну поверхню, то це значить що потрібно більше вживати продукти які містять залізо.
Так як залізо досить погано засвоюється, то необхідно одночасно з ним приймати фтор і вітамін С. Залізо є в печінці, м'ясі, вівсі, насінні, кабачках, кольоровій капусті, чорниці і зеленому горошку. А фтором багаті волоські горіхи, риба, крупи, креветки, яблука, шпинат, молоко і картопля.