Залежно від того, яку функцію повинна виконувати маска для волосся з глини, віддається перевага виду глини. Маска для волосся з глини може бути однокомпонентною - виключно із застосуванням глини і води. Можна і змішувати маски для волосся з глини, використовуючи корисні для волосся продукти - мед, яйце, відвари ромашки або чай, гірчицю, олію.
Віддаючи перевагу тій або іншій глині, яка в подальшому використовуватиметься для приготування маски для волосся, слід знати про властивості кожного з видів глини. Приміром,
біла глина, або каолін, може бути ефективним засобом для випаданні волосся, вона відновлює волосся і зміцнює їх, при цьому роблячи їх густими.
Жовта і зелена глина частенько використовуються для боротьби з лупою; жовта глина до того ж ще і заспокоює роздратованість шкіри голови, знімаючи свербіж, надає волоссю блиск і шовковистість.
Блакитна глина схожа своїми властивостями з глиною білою - вона також сприяє зміцненню волосся, запобігаючи їх випаданню, до того ж ще і прекрасно очищає волосся.
Сіра глина хороша для використання при сухому волоссю - вона зволожує їх, повертає їм гнучкість і еластичність. А для жирного волосся результативним буде застосування масок з
червоної глини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП 7 міфів про волосся у які не варто віритиРецепт приготування і застосування маски з глини для волосся неймовірно простий - слід просто змішати глину з теплою водою або підготовленим заздалегідь цілющим відваром/чаєм у вказаних пропорціях і нанести на маску на шкіру голови і по усій довжині волосся. Потім голова укутується целофоновою плівкою і утепляється рушником - на 15-30 хвилин. Витримавши маску на волоссі упродовж цього часу, її можна змивати теплою водою з використанням засобів для регулярного догляду за волоссям.
При цьому не варто тривожитися, якщо разом з глиною з голови "змиватиметься" волосся у відносно великому кількості - це вже відмерле волосся, яке просто ще трималося в цибулинах, глиняна маска ж елементарно посприяла ефективному їх видаленню по непотрібності.
Для прискорення зростання волосся можна застосовувати глиняну маску з додаванням в неї по 1 чайній ложці вершкового масла, меду і лимонного соку і одного жовтка - з розрахунку на 1 чайну ложку глини, перетворивши усі компоненти на однорідну масу, її слід злегка втерти в корні розподілити по усій довжині волосся. Після 20-30 хвилин маску можна змивати - із застосуванням шампуню і обов'язково бальзами або кондиціонера для волосся. Така маска також допоможе зробити волосся гладким і блискучим.