• Глина - адсорбент, вона поглинає воду і шкірне сало. Тому при сухому і нормальному типі шкіри маски з глини не варто робити частіше 1 разу в в 7-10 днів, інакше можна сильно пересушити шкіру. З цієї ж причини не треба наносити глиняні маски на шию, де шкіра і так суха через відсутність сальних залоз.
• Маски з глини не повинні висихати на обличчі повністю. Висохла глина втрачає свої осмотичні властивості і сильно стягує шкіру, провокуючи мікротравми. Як тільки маска починає підсихати, її потрібно змочувати водою (зручно обприскувати обличчя з пульверизатора) або прикривати зверху харчовою плівкою, вологою серветкою. Можна придбати спеціальні косметичні маски з поліетиленовим шаром.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прибираємо мімічні зморшки: 5 ефективних способів• При шкірі з куперозом, прикривати маски з глини плівкою не рекомендується, щоб не допустити ефекту розігріваючого компресу. У цьому випадку можна наносити глину товстим шаром, щоб вона не встигла висохнути за 10-20 хвилин.
• Перед тим як накладати маску з глини, обличчя необхідно добре очистити, щоб відкрити доступ до пор. Для цієї мети підійде легкий пілінг з вівсяних пластівців (залити пластівці невеликою кількістю води на 15-20 хвилин, і очистити шкіру, наносячи суміш м'якими масажними рухами).
• Після глиняної маски потрібно прибрати з поверхні шкіри те, що глина "витягнула" з пор знову ж за допомогою м'якого пілінгу-скрабу, використовуючи Убтан або вівсяні пластівці. Потім добре протерти обличчя безспиртовим тоніком, наприклад, відповідним за типом шкіри гідролатом, бажано з в'яжучими властивостями, щоб звузити пори.