В принципі, мозолів бути не повинно - якщо ви правильно підбираєте собі взуття і не ходите постійно босоніж по твердому покриттю. Однак якщо мозолі вже з'явились, потрібно їх правильно позбуватись. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Обробляйте ноги пемзою
Найкраще пухир не залишати напризволяще. Спробуємо позбутися його в домашніх умовах. Вимийте уражену ділянку теплою водою з милом. Потім продезінфікуйте спиртом. Швейну голку потримайте в спирті 15 хвилин. Обережно проколіть пухир ближче до краю. За допомогою шматочка стерильного медичного бинта обережно видавіть всю рідину. Змастіть поверхню навколо пухиря, тепер вже колишнього, йодом. Через кілька хвилин ділянку ураженої шкіри протріть прожареним на вогні рослинним маслом так, щоб воно не потрапило всередину пухиря. Перебінтуйте ногу стерильним бинтом. І обмежте в цей та наступні дні тиск на хвору поверхню. І майте на увазі, що цей спосіб зовсім не підходить для лікування пухирів від опіків!
Задавнені мозолі з'являються зазвичай на пальцях ніг, на кісточці великого пальця стопи, на підошві, на п'яті. Це результат довготривалого постійного тертя шкіри об поверхню взуття чи здавлювання її. Це нормальна реакція: щоб не витрачати сили на утворення пухирів, організм вирішує, що тут найкраще буде захистити шкіру додатковими слоями.
Спочатку потрібно усунути причину освіти застарілої мозолі. Наприклад, змінити взуття. Або вкласти всередину взуття м'які амортизуючі устілки. Або хоча б приклеїти всередину черевика шматок матеріалу з амортизуючими властивостями. Тепер добре пропарте ногу. За допомогою пемзи спробуйте зчистити мозоль. Повторюйте цю процедуру через день, і врешті-решт мозоль зникне.