Вугровий висип — це хворобливий стан шкіри. Найчастіше з'являються вугрі в підлітковому віці і можуть залишатися супутником дівчини або хлопця до 20–25 років.
Основною причиною вугрів є виділення сальних залоз, які забивають пори на шкірі, перекривають воронки волосяних фолікулів. Внаслідок цього розвиваються запалення різної форми і розміру. Найважча форма вугрів — це вузли та кістозні вугри, які представляють собою тверді підшкірні припухлості великих розмірів, що виникають в результаті запалення і інфікування.
Але чому здорові пори раптом починають забиватися і запалюватися? По-перше, причиною може стати патогенна бактерія, яка потрапила в волосяний фолікул. По-друге, вугрі можуть з'явитися через неправильну роботу сальних залоз, які іноді виробляють речовини, що стимулюють розвиток запалень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три причини виникнення зморшокПершою ознакою появи прища стає почервоніння шкіри. Це відбувається через приплив лейкоцитів до запаленого місця і розширення кровоносних судин. В результаті цього процесу відбувається запалення фолікула і припухлість, що і викликає ущільнення тканин. Організм реагує на такий осередок великим виділенням лейкоцитів, покликаних знищити патогенні бактерії, через що утворюється порожнина, заповнена гноєм.
Загальновідомий факт, що вугрі вражають в основному людей молодого віку і підлітків і лише 20% припадає на людей більш зрілого віку. Як правило, вугрі доставляють занепокоєння власникам жирної шкіри. Але буває, що вугрі з'являються навіть у немовлят і дітей. Але у них вони не залишають ніяких слідів на шкірі.