Статистика свідчить, що лише 10 відсотків жінок та чоловіків доглядають за своїми ногами незалежно від сезону. Решта ж очікує "літа" чи якоїсь події, де виникне потреба у відкритому взутті. Про ноги потрібно турбуватись, особливо якщо ви не хочете мати мозолі. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Правильний вибір взуття
Природно, взуття повинно бути зручним (навіть якщо це туфлі на підборах). Причому зручним відразу. Не ведіться на запевнення продавців, що з часом пара розноситься. Що стосується матеріалів - питання неоднозначне. Звичайно, натуральні, як правило, краще. Але де ви бачили кросівки з натуральних тканин? Часом сучасні синтетичні матеріали навіть краще тих, що від матінки-природи. Однак можна з упевненістю сказати: чим краще взуття «дихає», тим менше шансів зіпсувати свої ноги.
Підготовка взуття до тривалого носіння
Інакше кажучи, поступове розношування. Не надягайте нове взуття відразу на весь день. Сходіть в ньому пару раз на коротку прогулянку з собакою або до найближчого магазину. А якщо не терпиться, є кілька швидких способів:
використовувати спеціальні засоби для розношування взуття, які можна купити в взуттєвому магазині;
щільно набийте взуття вологими рушниками і залиште на ніч;
надягніть товсті шкарпетки.
Якщо часу зовсім обмаль, прискорити процес допоможе нагрівання феном.
Підготовка ніг до підвищених навантажень
Мозолі з'являються, якщо ноги занадто вологі або, навпаки, занадто сухі і коли шкіра надто тонка.
Справитися з надмірною пітливістю ніг дуже складно. Але можна принаймні частково вирішити цю проблему, якщо добре просушувати взуття (діставати устілки, використовувати УФ-сушарки), користуватися антиперспірантами для ніг або присипкою (тальком), робити ванночки з травами (хвощ, м'ята, ромашка). Також слід позбутися грибка стопи - лікувальні креми дійсно допомагають, якщо слідувати інструкції. Відводити вологу допоможуть спортивні шкарпетки.
Щоб шкіра була більш стійка до пошкоджень, вона не повинна бути пересушеною. Креми для ніг прекрасно справляються з харчуванням шкіри, а заодно можуть надавати додатковий ефект, що дезодорує. Якщо ви згадали про це вже на прогулянці, допоможе гігієнічна помада - її можна купити в будь-якій аптеці і в більшості супермаркетів. Змастіть нею особливо схильні до появи мозолів місця.
Якщо шкіра дуже тонка, допоможуть речовини, що володіють дубильними властивостями. Танін містять багато рослин: чай, дуб, каштан - зазвичай ті, що мають терпкий смак.
Підстраховка безпосередньо на прогулянці
Якщо у вас має бути тривала прогулянка в новому взутті, краще відразу заклеїти пластиром місця, де найчастіше утворюються мозолі. Є прозорі пластирі, які непомітні навіть у відкритому взутті.
Пластир можна клеїти не тільки на ногу, але і на саму взуття. Навіть зручне в цілому взуття буває занадто жорстким в деяких місцях. Тоді цей спосіб може допомогти найкраще.