Основні причини виникнення комедонів:
Гормональні сплески. У підлітковому віці, в періоди місячних, вагітності або клімаксу запалення на шкірі можуть бути спровоковані саме роботою гормонів.
Недостатнє очищення шкіри. Якщо ви повернулися після робочого дня в місті і не вмилися - дорожній пил, піднятий в повітря автомобілями, залишиться у вас на обличчі. А якщо ви халтурите в процесі змивання макіяжу, то залишки пудри, рум'ян і тонального крему складуть пилу дружну компанію.
Надмірне очищення шкіри. Так, це теж шкідливо. Якщо ви кілька разів в день миєте обличчя милом, ще пару раз протираєте тоніком і лосьйонами, а наостанок обробляєте спиртом для дезінфекції - вітаємо! Ви начисто вбили захисний шар шкіри. При настільки активному впливі обличчя раз по раз залишається беззахисним перед оточуючими бактеріями, що сприймається сальними залозами як сигнал тривоги. В результаті подібних ретельністю можна домогтися лише зворотного ефекту: сало почне виділятися ще швидше і активніше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП 3 маски, які очистять пори на обличчіЗанадто багато скрабів. Якщо ви намагаєтеся видалити чорні крапки частими пілінгами, ефект буде той же, що і в попередньому випадку. Крім того, якщо скраб занадто грубий, можна пошкодити шкіру ще і механічно.
Часті дотики до шкіри. Чіпайте обличчя якомога менше і тільки чистими руками. Якщо у вас свербить ніс, візьміть паперову серветку, особливо якщо ви секунду назад трималися за поручень в метро. Уявіть, що може потрапити звідти на вашу шкіру.
Куріння. Крім того, що ця шкідлива звичка робить шкіру тьмяною і старить вас завчасно, сигаретний дим може сприяти запальним процесам на шкірі.
Жирний бальзам для волосся. Якщо вас турбують комедони на шиї, плечах або на лобі (якщо ви носите гривку), подивіться, чим ви миєте голову. Залишки зволожуючих засобів для волосся або щільні засоби для укладання переносяться на шкіру і можуть забити пори.