Чому шия старіє швидше, ніж обличчя? Основна причина - недостатня кількість підшкірного жиру в її епітелії. Також процес старіння можуть прискорити індивідуальні чинники, наприклад, депресія, перевтома, неправильне харчування, дієти, проживання в зоні з несприятливою екологією, куріння і вживання алкоголю. Крім того, ранній появі зморшок на шиї може сприяти погана постава і неправильний прикус.
Щоб відбитки часу не дали знати про себе занадто рано, вашій шиї необхідний комплексний догляд. Розглянемо елементарні заходи, які допоможуть зберегти пружність і еластичність шкіри:
1. Не спіть на високій подушці. Багато хто з нас любить після важкого трудового дня заснути, сховавши обличчя у велику і м'яку подушку. Запам'ятайте, якщо ви не хочете постаріти завчасно, від звички варто відмовитися. Фахівці радять купувати тонкі ортопедичні подушки.
2. Не тримайте шию закритою занадто часто. Якщо ви постійно користуєтеся шарфами і одягом з високим горлом, будьте готові до того, що ваша шия втратить еластичність і пружність завчасно. Це пов'язано з тим, що закрита шкіра на ніжній ділянці, швидше втрачає вологу, стаючи сухою.
3. Очищайте, тонізуйте, зволожуйте. Вранці не забувайте обполіскувати шкіру шиї прохолодною водою. Потім можна протерти ніжну зону молочком або гелем.
4. Захищайте шкіру від сонця. Захист шкіри шиї від сонця - один з найважливіших етапів догляду за своєю зовнішністю. Саме УФ-промені руйнують колаген та еластин - головних борців за молодість.
5. Масаж. Масаж шиї, який можна проводити в домашніх умовах, є відмінним способом зволоження і підтримки тонусу.
6. Займайтеся «фітнесом» для шиї. Ще одним дієвим способом вирішення проблеми старіння шкіри шиї є фейсфітнес. На шиї, як і на обличчі, у нас теж є м'язи, які ми практично не задіємо. Якщо почати робити спеціальні вправи, то вони запрацюють і шия буде виглядати красивішою.
Джерело