Міф 1. Дві літри води. Твердження про те, що звичка випивати щодня по дві літри води робить шкіру гладкою і свіжою, не відповідають дійсності. За словами вчених, немає певної кількості води, яке необхідно вживати з цією метою. Все залежить від ступеня гідратації або зневоднення організму. При нестачі води шкіра може стати тьмяною і нездоровою, це правда. Але якщо зневоднення немає, додатковий прийом води не зробить шкіру кращою.
Міф 2. Шоколад викликає появу вугрів. Насправді це не так. Вугрі є наслідком реакцій організму на гормональні зміни, а також на закупорені пори і мікроби. Звинувачувати шоколад в проблемах зі здоров'ям шкіри точно не варто.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жирна шкіра обличчя: правила харчуванняМіф 3. Пральний порошок провокує екзему. Різні миючі засоби, як пояснюють фахівці, дійсно можуть дратувати чутливу до якихось їх компонентів шкіру. Але екзема - це гостре запальне захворювання шкіри, виникнення якого обумовлено поєднанням генетичних факторів і впливу навколишнього середовища.
Міф 4. Білі плями на нігтях - бракує кальцію. Безумовно, кальцій важливий для здоров'я шкіри і нігтів, але білі цятки означають інше. Ці мітки зазвичай з'являються при пошкодженні матриксу, з якого росте ніготь. Якщо при такому пошкодженні (наприклад, в результаті удару) відбувається скупчення повітря, на зростаючому нігті можна буде помітити білу точку або риску.
Міф 5. Шкіра звикає до крему. Таке часто можна почути, але фізично це просто неможливо. Якщо крем перестав працювати, значить, змінилися, перш за все, характеристики шкіри, наприклад, на тлі гормонального перепаду, стресу, зміни погоди або способу життя.