1. Олія деревного дерева. Ця олія витягується з листя дерева під назвою Melaleuca alternifolia, яке росте в Австралії. Вона відоме своєю здатністю боротися з бактеріями і зменшувати рівень запалень шкіри. Особливо добре олія чайного дерева допомагає боротися з двома бактеріями P. acnes і S. epidermidis, що викликають прищі. Дослідження показало, що 5-% гель на основі олії чайного дерева майже в чотири рази ефективніший в справі боротьби з прищами, і майже в 6 разів ефективніший при зменшенні ступеня тяжкості їх проявів, ніж плацебо. Для досягнення максимального ефекту змішайте одну частину олії чайного дерева з 9 частинами води, Скористайтеся ватним тампоном для нанесення складу безпосередньо на прищі. Наносити його потрібно двічі на день.
2. Інші ефірні олії. Багато інших ефірні олій володіють протибактеріальною і протизапальною дією. До них належать рожева і лавандова олія, олія гвоздики і ромашки, а також розмарину і лимонника. Знову ж таки розводите ефірні олії водою при співвідношенні 1:9, користуйтеся спеціальними ватними тампонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гормональна терапія для лікування прищів3. Зелений чай. Багато людей п'ють зелений чай, тому що він дуже корисний для здоров'я, але цей напій забезпечує цілющий ефект і при зовнішньому застосуванні. А все тому, що зелений чай містить флавоноїди і таніни, які знижують запалення і знищують бактерії, що викликають прищі. Заваріть зелений чай в киплячій воді на 3-4 хвилини, потім охолодіть його і нанесіть ватним тампоном на обличчя. Можна застосувати спеціальну пляшечку спрей. Залиште чай на шкірі обличчя на 10 хвилин або на ніч, а потім промийте обличчя водою.
4. Алое вера. Це тропічна рослина, з листя якої створюють прозорий гель. При нанесенні на обличчя цей гель бореться з бактеріями, знижує запалення і загоює рани. Видавіть трохи гелю, використовуйте його разом з іншими засобами для лікування прищів. Або можна спочатку наносити ці засоби, а вже поверх них гель. Рекомендується застосовувати цей засіб два рази на день.